Yeni yılı evinde karşılayacaklar eşsiz bir ortam yakalamak için yılbaşı dekorasyon fikirlerini sizler için derledik. Yılbaşı ruhunu evinde yaşamak isteyenler için genel bir plan yaparak yola çıkmaları gerektiğini söyleyebiliriz. Evin girişinden yemek masasına, kapı süslerinden ışıklara kadar pek çok detayla yılbaşınızı eğlenceli hale getirebilirsiniz. Çeşitli aksesuarlarla yapacağınız dokunuşlar, yılbaşı ruhunu evlerinize getirebilir. Kozalaklar, mumlar, çam ağaçları gibi yılbaşı süslerinde kullanabileceğiniz bir çok malzeme var. Yemek masası için runnerlar, peçeteler, peçetelikler, kapı için özel süsler, yeniyıl şapkaları ve daha fazlası… Gereken malzemelerin listesini yaparak alışverişe çıkmak işinizi çok kolaylaştırabilir. İşte sizin için hazırladığımız yılbaşı önerileri:

Evin Girişini Süslemekle İşe Başla

Yeni yıl süslemeleri için dekorasyona ev girişinden başlayabilirsiniz. Ev girişinde yılbaşı ile uyumlu konseptte paspas sererek ev ruhunu daha da yansıtabilirsiniz. Yılbaşı dekorasyonunda tamamlayıcı öğeler önemlidir. Yuvarlak ve çam ağaçlı modellerden oluşan kapı süsleri girişte misafirlerinizi etkilemekte, merak uyandırmaktadır. Girişe yerleştireceğiniz bu süsler ile misafirlerinizi etkiledikten sonra ev içinde de aynı etki devam edecektir. Bu nedenle kapı çelenklerini kendi ellerinizle hazırladığınızda daha anlamlı olup unutulmaz izler bırakacaktır.

Özenli Sofralarla Lezzetli Yemekler Hazırlamanın Vakti

Tamamen kendi zevkinize göre hazırlayacağınız süsler evinizde mükemmel bir aura oluşturacaktır. Yeni yıla girerken sevdikleriniz de yanınızda olsun istiyorsanız güzel bir sofra hazırlamanız gerekiyor. Lezzetli ve güzel yemekler hazırlayarak hem görsel bir şölen hazırlayabilir hem de konuklarınızın ağzında hoş tatlar bırakabilirsiniz. Yeni yıl konsepti için de runnerlar, peçete yüzükleri, kadehler, masa süsleri gibi pek çok detay yardımcınız olacaktır. Renkli yemek şölenlerinin yanı sıra yılbaşı süsleriyle masalarınıza yılbaşı ruhunu ve canlılığı katabilirsiniz. Renklere gelecek olursak kullanılacak masa örtüsünden peçeteler, mumlara dek pek çok alanda kırmızı ve yeşil tonlarını tercih etmeniz gerekir.

Olmazsa Olmaz: Yılbaşı Ağacı

Yılbaşı dekorasyonunuzu; yeni yıl ruhunu en iyi yansıtan yılbaşı ağaçlarıyla tamamlayabilirsiniz. Işıl ışıl, rengarenk süslerle döşenmiş, yılbaşı topları, renkli aydınlatma, aksesuarlardan oluşan bir ağaç önceki seneye hoşça veda etmenizi sağlayacaktır. Yılbaşı ağacının süslenmesi sırasında ailece vakit geçirdiğinizde anılarınıza bir yenisini daha eklemiş olursunuz. Eğlenceli ama oldukça uzun bir serüven sizi bekliyor.

Obje Seçimiyle Yeni Yıl Konseptini Tamamlayın

Evde farklı köşeler ve duvarları süsleyerek yılbaşı için evlerinizi dekore edebilirsiniz. Evlerinizde küçük süslemelerle renkli alanlar oluşturmak için kozalak, çanta, hediye çorapları, mum, ışık gibi objelerle dekoratif süsleme yapabilirsiniz. Sene boyunca çektirdiğiniz fotoğrafları duvarlara, yılbaşı çam ağaçlarınıza astığınızda mükemmel ortamlar oluşturabilirsiniz. Geride bıraktığınız anıları mutlulukla sergilemeniz eşsiz bir ortam sağlayacaktır.

Eğlencenin Tam Vakti: Müzik ve Masa Oyunları

Yılbaşı gecesinin  klasik oyunu tombala olsa da, eğlencede sınır tanımayanlar için pek çok ekip oyunları mevcut. Monopoly ile ailece vakit geçirebileceğiniz gibi, Tabu ile de güç dengenizi sınayabilirsiniz! Çok sayıda masa oyunu olsa da herkese hitap eden bir oyun bulmak uzun zaman alabilir. Yılbaşı olur da müzik olmaz mı diyenler içinse karaoke eşsiz bir seçim olacaktır. Komşularınızı rahatsız etmeyeceğinizden eminseniz mikrofon, televizyon,  iyi bir ses sistemi ve aydınlatma ile karaoke ortamını oluşturabilirsiniz. Tek yapılması gereken şarkı söylemek ve çok sayıda şarkı bulmak!