Yılbaşına günler kala kimler kendisini her zamankinden daha keyifli hissediyor? Hala yeni yıl ruhunu hissedemiyor olmanızın sebebi, dekorasyonunuzu buna hazır hale getirmemeniz olabilir mi? Yılbaşı için birbirinden güzel dekorasyon fikirleri ile karşınızdayız! Instagram’da yılbaşı ağaçları, Facebook’ta hediye paketleri, Twitter’da Noel Baba şapkaları görünmeye başladığına göre, artık yaşam alanlarınızı yeni yıla hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Yeni yıla birlikte girmek istediğiniz arkadaşlarınızı evinize davet etmeden önce yapabileceğiniz dekorasyon değişikliklerini sizin için bir araya getirdik. Seçkin bir salon dekorasyonu değil, tamamen yılbaşı ruhunu yansıtacak detaylar önereceğiz:

Yılbaşı için Uygulanabilecek Dekorasyon Fikirleri

Yılbaşı Dekorasyonu

Yeni yıl için yaşam alanınızı hazırlarken unutmamanız gereken şey şu: Bir çocuğun gözünden bakmak! Heyecanlı, hevesli ve sabırsız bir çocuk gibi düşünün. Coşkusunu dışa yansıtmak isteyen bu çocuk çok fazla ışık, çok fazla canlı renk ve elbette eğlenceli birkaç detay görmek ister. Bu yüzden dekorasyon fikirleri içerisinde daha ışıltılı ve evde kolayca uygulayabileceğiniz seçeneklere yer vermeye özen gösterdik.

El yapımı bir yılbaşı objesi…

Bu misafirlerinizi karşılamak için harika bir kapı süsü olabilir! Eğer evinizde küçük bir yeni yıl partisi yapmayı planlıyorsanız, kapı süsü olarak kendiniz için kolay ve şık bir şey hazırlayabilirsiniz. Google’da yılbaşı dekorasyonu önerilerine göz attığınızda, mutlaka uygulanabilir bir obje seçeneği karşınıza çıkacaktır. Birkaç kozalak, kuru çam ağacı parçaları ve kırmızı bir kumaş parçası bile ortaya iyi bir şey çıkarabilmenize olanak sağlayabilir.

Günlükler, yeşillikler ve ışıklarla dolu küçük bir sandık…

Yılbaşı kutlamanız için evinize rustik bir hava kazandırmak için, küçük ahşap bir sandık satın alamaya ne dersiniz? Belki de bugün sizinle paylaşacağımız dekorasyon önerileri içerisinde en sevdiğimiz madde bu! Satın aldığınız sandığın içerisinde süet ya da kadife kırmızı bir örtü serin. İçerisine eski yıllardan kalan günlüklerinizi, fotoğraf albümlerinizi ve bulabildiğiniz çam ağacı parçalarını koyun. Biraz da ışıkla süsledikten sonra, ortaya oldukça şık bir dekorun çıkacağını göreceksiniz.

Bir yılbaşı ağacı süsleyin…

Bu her zaman tercih ettiğiniz bir detay olmayabilir ama yeni yıl ruhuna bir an önce girebilmek için yılbaşı ağacı olmazsa olmazlardan biri. Küçük bir ağaç alarak onu şekerlerle, parlak süslerle ve tabi Noel şapkaları ile süsleyebilirsiniz. Yine bu ağaca da ışığın çok yakışacağını söyleyelim. Sevdikleriniz için aldığınız hediyeleri bu ağacın altına yerleştirmeyi unutmayın.

Şömine yok mu? Sorun değil!

Şömine yılbaşı eğlencelerinde aranan detaylardan biri, ancak her evde bir şömine görmek mümkün değil. Yine de dekorasyonda bütünleyici olabilmesi için televizyonunuzun ekranını şömine gibi kullanabilirsiniz. Bir şömine videosu ya da gif’i bularak bunu televizyonunuzun ekranına yansıtın. Bu görüntünün sürekli televizyon ekranında kalmasını sağlayın. Bu Amerikalı blogger’ların küçük dekorasyon kurnazlıklarından biri. Keyifli olacağına eminiz. Bu arada televizyon ünitesi için de birkaç süsleme yapmayı unutmamalısınız.

Geleneksel olmayan renkleri tercih edin.

Kırmızı ve yeşil yılbaşında kullanılan klasik renklerin başında geliyor. Ancak bu sıradanlıktan kurtulmak istiyorsanız, geleneksel renklerin dışında bir tercih de yapabilirsiniz. Mesela canlı bir pembe ya da gökyüzü mavisi! Kim sizi engelleyebilir ki? Özellikle çocuklarınızın eğlenceli zaman geçirmesini istediğiniz bir kutlama organize edecekseniz, onların sevdiği canlı renkleri kullanmanız akıllıca olacaktır. Salonunuzu kullanmak istediğiniz renkleri içeren balonlarla süsleyin, renkli yılbaşı süsleri ile ortamı donatın ve yemek masasına renkli peçeteleri dâhil etmeyi unutmayın!

Yılbaşı dekorasyon önerileri için sizlerin de fikirlerini bekliyoruz. Aşağıdaki yorum alanını kullanarak fikirlerinizi belirtebilir, bizim atladığımızı düşündüğünüz muhteşem dekorasyon fikirlerini hatırlatabilirsiniz.