Yeni evli çiftlerin önünde uzanan yeni sorumluluklar ve ortak bir yaşam… Yeni ev sahibi olacakların ise heyecan ve kararsızlık dolu günler. İşte bu önemli günlerde filizlenen yeni bir yaşam alanı fikri, zevkleriniz doğrultusunda şekillenmeli. Konfor ve zarafeti ortak alanlarınıza taşımanıza yarayacak, evinizin dekorasyonuna yardımcı olacak 6 önemli dekorasyon önerisi ile karşınızdayız.

Tarzınızı Yansıtın

Yeni evinizin dekorasyonu için mobilya seçmeye başlamadan önce yaşam alanlarınızın tarzını belirleyin. Bu sayede mobilya seçiminde yaşayacağınız kararsızlıkların önüne geçmiş olursunuz. Yaşam alanlarınız rahat mı yoksa gösterişli mi? Modern mi yoksa geleneksel mi? Buna göre karar vermeli ve bu kararınız doğrultusunda mobilya seçimlerinizi yapmalısınız.

Doğru Seçimler İçin Evinizin Ölçüleri Çok Önemli

Kendinize ait eviniz varsa hem dekorasyon konusunda çekinmeden evde tadilat yapabilir, hem de kalıcı ve eve uygun mobilya alabilirsiniz. Ancak eviniz kiralık olacaksa mobilya seçimi ve dekorasyon planlaması yapmadan önce evi tutun. Daha sonra evin tüm odalarını ölçüp, bir kroki çıkarın. Bu ölçüler ve kroki mobilya seçimlerinize fazlasıyla yardımcı olacak. Mobilyaların boyutları, evde konumlandırılacakları noktalar, evdeki kapılardan kolayca geçebilmeleri gibi detayları göz önünde bulundurmayı unutmayın!

İhtiyaç Listesi Hazırlayın

Hoşunuza giden bir dekorasyon önerisi gerçekte eviniz için uygun olmayabilir. Bu sebeple öncelikle her odanız için gerekli olan mobilya ve eşyaları listeleyin. Örneğin; oturma odası için oturma grubu, TV ünitesi ve yemek odası takımı, mutfak için buzdolabı, fırın gibi öncelikli beyaz eşyalar, banyo için dolap ve kabin; yatak odası için komidin ve şifonyer gibi her evin olmazsa olmazı parçalarını belirleyin. Renk ve tarzınızı belirledikten sonra mobilya seçimini yapmanız odalarda boş kalan alanları nasıl değerlendireceğiniz ve dekorasyonunuzu zenginleştirecek aksesuarların seçimi gibi konuları kolaylaştıracaktır. En önemli parçaları bir araya getirdikten sonra zevkinize göre istediğiniz detayı kullanabilirsiniz.

Oturma Alanlarınızda Konforu Yakalayın!

Ön hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra sıra geldi yaşam alanlarınızı ayrı ayrı ele almaya. Konfor Mobilya’nın koltuk takımları ile salonlarınız ve oturma odalarınız için hem rahat, hem de gösterişli mobilya seçimleri yapabilirsiniz. Zamanınızın büyük bir kısmını geçireceğiniz oturma alanlarınızda yapacağınız aktivitelere göre mobilya tercihi yapmanız yararlı olacaktır. Kitap okumaya fazla zaman ayırıyorsanız Janine Koltuk Takımı, daimi bir izleyiciyseniz Rosea TV Ünitesi, geniş bir aileye sahip olma planınız varsa Mirana Koltuk Takımı ya da küçük bir oturma odasına sahipseniz konforlu ve şık bir dekorasyon için Lovos Köşe Takımı’nı tercih edebilirsiniz.

Ziyafetlere Sahiplik Yapacak Yemek Odaları

Misafirlerinizi ağırlayacağınız yeni evinizde uzun sohbetler edeceğiniz şık ve rahat sofralar için yemek odası takımı seçiminiz çok önemli. Masanızın yüksekliği, sandalye seçimi gibi konularda dikkatli olun, bacak hizanızda bulunan bir masada ne kadar rahat edebilirsiniz? Eğer küçük bir yemek odasına sahipseniz açılır yemek masası tercih etmeniz hem rahat bir gezinme alanı sağlar, hem de kalabalık misafir gruplarını ağırlamanıza yardımcı olur. Oturma ve yemek odanız bir arada ise Konfor Mobilya’nın sunduğu koleksiyonlara göz atmanızda fayda var.

Haris Yemek Odası

Paylaşmanın En Güzel Hali…

Dinlendiren ve rahat hissettiren bir ortak yaşam alanı için doğru mobilya seçimi en önemli unsur.  Bu nedenle yatak odası dekorasyonunda dingin bir ortam sağlayın ve yatak odanızda geçireceğiniz zamanı göz önünde bulundurarak mobilya seçimi yapın. Konforun öne çıktığı yatak odası takımları için yatak odası takımları ‘nı inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra yatak odanızda mobilya seçimi kadar yatak seçimi de oldukça önemli. Uykunuzun konforunu düşünüyor ve her yeni güne sağlıklı başlamak istiyorsanız vücudunuz için en uygun yatağı tercih etmelisiniz.