Tatil ve tabi ki tatil evi… Daha mutlu edici bir kavram var mı? Bütün bir yılın yorgunluğunun atılacağı, rahatlayıp, dinlenilecek olan yaz tatillerimizi geçirdiğimiz yazlık evlerimize bayılıyoruz. Haliyle bu kadar sevince yazlık ev dekorasyonu yapmaya da daha fazla özen gösteriyoruz. Kötü bir dekorasyon bazen tüm tatilimizi olumsuz etkileyebilir. Kasvetli ve basık bir ev tatilde olduğumuz hissinden uzaklaşmamıza neden olur. Bu yüzden yazlık evlerin dekorasyonunda her zaman ferahlığı ön planda tutmak ve açık renkleri tercih etmek gerekir. Tabi ki bu tek unsur değildir.

Peki, Yazlık Nasıl Dekore Edilmelidir?

Yılın sadece belli dönemlerinde kullanılan bir ev için, tatil anlayışını yansıtacak, sadece ve ferah eşyaları seçmek önemlidir. Az ama ihtiyaçları karşılayacak miktarda mobilyanın seçileceği yazlık evler için beyaz, uçuk sarı, krem, mavi gibi hem mevsimi yansıtan hem de ferahlatan renklerin tercih edilmesi önemlidir. Her zaman kapıların ve camların açık olacağı ya da sürekli eve girilip çıkılacağı düşünüldüğünde açık renklerin kullanılması yorucu olabilir. Standart bir eve göre buradaki mobilyalar daha fazla kirlenecektir ve bu nedenle kolay temizlenebilecek mobilyaları tercih etmek son derece önemlidir. Koltuk takımı seçimi yaparken silinebilir kumaş özelliğine sahip modellerden yana seçim yapabilirsiniz.

Hillary TV Ünitesi

Mobilyalarınızın küçük ve sade olması da en az kolay temizlenebilir olması kadar önemlidir. Az yer kaplayan, kullanışlı ve portatif mobilyalar, yazlık evinizi çok daha kolay yaşanabilir bir hale getirecektir. Ayrıca sizlere evinizle uğraşmak yerine tatilin keyfini çıkaracağınız zaman da kazandıracaktır. Hillary TV Ünitesi gibi hem alandan tasarruf ettiren hem de yazlık ev dekorasyonu stiline uygun olan mobilyalar doğru seçim olabilir. Burada sık sık mobilyaları yenilemeyeceğiniz için uzun süre yeni gibi kullanabileceğiniz dayanıklı mobilyaları tercih etmelisiniz.

Açık renklerin ağırlıkta olacağı mobilyalarınızı duvarlarınıza asacağınız dekorasyon ürünleriyle renklendirebilirsiniz. Özellikle balkona açılan odalarınız için, balkonlarınızda bakabileceğiniz çiçeklerinizle doğal bir konsept oluşturabilirsiniz. Alaçatı’nın o renkli ve sakin havasını balkonunuzdaki çiçeklerle, küçük aksesuarlarla ve mobilyalarınızdaki küçük ayrıntılarla yakalamanız mümkün.

Yazlık ev için aksesuar seçimi ise deniz esintili seçeneklerden yana yapılabilir. Deniz kıyısı temalı baskılara sahip kırlentler, gemici konseptinde objeler, yine deniz temalı tablolar ve diğerleri…Mavi, beyaz ve sarı tonlarının hâkim olduğu yaz evleri tam anlamıyla kusursuz bir görünüm yakalamaya izin verir. Ayrıca mercanları hatırlattığı için turuncu da yazlık ev dekorasyonuna uygun renklerden biri olacaktır.

Pithana Yatak

Yazlık Ev için Yatak Seçimi Nasıl Olmalı?

Yazlık bölgeleri genellikle hava sıcaklığının yüksek olduğu bölgelerdir. Bu nedenle uyku sırasında aşırı terleme söz konusu olabilir. Anti-bakteriyel bir yatak seçimi yapılmadığında ter ve mikroorganizmalar sağlık problemlerini beraberinde getirebilir. Yazlık evlerde kullanmak için yatak seçimi yaparken mutlaka yazlık ve kışlık olarak ayrı yüzeylere sahip, mevsimlik değiştirebileceğiniz, yazlık tarafı pamuklu olan yataklardan yana seçim yapmalısınız.

Kişisel ihtiyaçlarınıza uygun yatak seçeneklerine Konfor Yatak kalitesiyle ulaşabilir, yaz tatiliniz sürecinde de sağlıklı bir uyku çekmenin tadını çıkarabilirsiniz.