Salon takımları evinizin şıklığını yansıtan en önemli mobilyalardan biridir. Ev içerisinde en çok vakit geçirilen odalar genellikle salondur. Bu nedenle uzun ömürlü, dayanıklı ve kaliteli salon takımlarını tercih etmelisiniz. Hem evinize şıklık katacak hem de bütçenizi zorlamayacak salon takımlarını seçerken özen göstermeniz gerekir.

Salon Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hem zevkinizi hem de yaşam tarzınızı en iyi yansıtacak salon takımını bulmaya çalışırken aşağıdaki hususlara dikkat edebilirsiniz.

  • Evinizde en çok vakit geçirdiğiniz alanların başında yer alan salonda, konforlu hissetmeniz büyük bir avantajdır. Bu nedenle özellikle salonda kullanacağınız koltukların kumaşı kaliteli olmalıdır. Kaliteli olmayan kumaşlar hem sizi rahatsız edebilir hem de birkaç sene içinde deforme olarak zarar görebilir.
Hollis Köşe Takımı
Hollis Köşe Takımı
  • Salon takımı seçerken bir diğer dikkat etmeniz gereken husus da kesinlikle odanızın büyüklüğüdür. Ailedeki kişi sayısı, kullanım amacınız, çeşitli ihtiyaçlarınız ve odanızın boyutlarına göre bir tercih yapmanız gerekir. Örneğin küçük odalar için köşe koltuk modelleri önerilirken daha büyük odalar için geniş koltuklar kullanılabilir.
  • Kalabalık olan ailelerde ya da evinde kedi, köpek ve kuş gibi çeşitli evcil hayvan besleyen kişilerde genellikle açık renk salon takımlarından kaçınma gibi bir durum gözlemlenir. Bunun sebebi ise salon takımı üzerine dökülecek olan içecek, yemek lekeleri ya da kedi ve köpek kılları sebebiyle endişe duymalarıdır. Fakat bu endişelerden dolayı tercih edeceğiniz koyu renk mobilyalar eğer evinizin dekorasyon stiline uygun değilse evinizi bunaltıcı ve karanlık bir hale getirebilir. Bu nedenle bu gibi endişelere kapılmadan evinizin yapısına ve sizin zevkinize en uygun salon takımlarını tercih etmelisiniz. Yıkanabilir ve kolay temizlenen kumaşlara sahip olan koltuk takımları ile bu gibi durumlara karşı gereken hijyen ve temizliği rahatlıkla sağlayabilirsiniz.
  • Salon takımını uzun süreli kullanmak isteyenler dayanıklı ve kaliteli modellere bakarlar. Genellikle her salon takımı modeli için farklı garanti süreleri mevcuttur. Mobilyalarınızı satın almadan önce hangi ürün için ne kadar yıl garanti verildiğine ve mobilyalar hakkında sizlere sunulan kullanma talimatına dikkat etmeniz gerekir.
  • Salon takımındaki koltuklarınızın en önemli tamamlayıcı parçaları yastıklardır. Renkli yastıklar ile salonunuza canlı bir hava katabilirsiniz.
Natello Koltuk Takımı

Salon Takımı Modelleri

Öncelikle seçeceğiniz salon takımının modeli, evinizdeki diğer parçalara ve evinizin genel dekorasyon stiline uyumlu olmalıdır. Koltukların ve diğer mobilyaların rengi ya da modeli, hem sizin zevkinizi en iyi şekilde yansıtmalı hem de evinize şık bir hava katmalıdır. Bazıları modern tasarımlardan hoşlanırken bazıları klasik tarzlardan yana olabilir. Salon takımı modellerine bakarken dikkat etmeniz gereken en önemli konuların başında odanızın boyutu gelir.

Fenton Premium Koltuk Takımı

Salonunuzun fiziki koşullarına göre bir seçim yapmalısınız. Örneğin odası küçük olanlar için odayı ferah gösterecek daha minimal ve açık renkli mobilyalar kullanılabilir. Odanızın boyutlarına göre bir salon takımını seçmeniz durumunda oda içinde daha rahat gezip eşyalarınızı en iyi şekilde yerleştirebilirsiniz. Daha büyük salonlar için ise renk skalasının fazla olduğu geniş mobilyalar tercih edilebilir. Bunların dışında salon takımı alırken bakmanız gereken bir diğer konu da koltukların yatak şeklinde açılıp açılmadığıdır. Evinizin içinde yeteri kadar oda yoksa ve bu yüzden misafirleriniz için ayrı bir oda ayıramıyorsanız yatak şeklinde kullanılabilir olan koltuk takımlarını seçerek istediğiniz an ekstra bir yatağa sahip olabilirsiniz.

Konfor Mobilya, evlerinize şıklık katan en kaliteli salon takımı modellerini sunar. Hem modern hem de klasik tarzda pek çok koltuk takımı çeşidi için bizimle iletişime geçerek zevkinizi en iyi şekilde yansıtabilirsiniz.