Ramazan ayının gelmesiyle birlikte yemek odaları evlerimizin odak noktası haline geliyor. Konuklarımızı ağırlayacağımız, kalabalık iftar sofraları hazırlayacağımız, lezzetli yemeklere ve keyif dolu sohbetlere ev sahipliği yapan bir yemek odası dekorasyonu için sizlere birkaç öneri hazırladık.

1. Yaratmak İstediğiniz Stili Belirleyin.

Ev dekorasyonunun pek çok kişi için önem kazandığı günümüzde Ramazan ayını karşılarken hoşlandığınız dekorasyon stiline karar vererek yemek odanızı değiştirmeye başlayabilirsiniz.

Karakteristik ve sürdürülebilir bir stil için uzun yıllar boyunca etkisini yitirmeyecek ürünler seçmek çok önemlidir. 

Renata Yemek Odası; doğadan ilham alan ahşap dokunun mermer görünüm ile eşsiz uyumu ve modern aksesuar detaylarıyla her dönemin trendine uyum sağlayabilecek bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Renata Konsol’da bulunan cam raf detayı ile hem şık bir depolama alanı hem de TV ünitesi olarak kullanılabilme imkânı; fren mekanizmalı menteşe ve ray sistemi ile de kullanım rahatlığı sunuyor.

2. Aksesuarlar ile Destekleyin.

Halihazırda kullandığınız mobilyalardan memnunsanız ya da değiştirme imkânı bulamıyorsanız aksesuarlarla da stilinizi yansıtabilir ve yemek odanızı adeta baştan yaratabilirsiniz.

Bu aksesuar bir fon perde, runner veya halı olabileceği gibi yemek masanızın üzerine konumlanarak şık Ramazan sofralarınızı ışıklandıracak bir sarkıt avize de olabilir.

Yemek odalarının doğru bir şekilde aydınlatılması, akşam yemeğini eşsiz ve keyifli bir deneyim haline getirmenin en önemli adımlarından biridir. 

3. Masanıza Farklılık Katın.

Birbiriyle uyumlu sıkıcı tabakları unutun. Ne de olsa işin sırrı birliktelik, mükemmellik değil! Bu yüzden Ramazan sofralarını konuklarınız için özenle hazırladıktan sonra aynı masada küçükler için daha renkli ve çocuk dostu bir düzen yaratabilirsiniz. Özgün kimliğinizi masanıza yansıtırken çocukların da sofradan keyif almasını sağlamaktan daha konforlu ne olabilir ki!

“Paylaşımlarda bulunmak, keyifli planlar yapmak ve hayaller hakkında konuşmak için en iyi yerlerden biri sevdiklerimizle birlikte oturduğumuz bir yemek masasıdır.”

Konforlu Ramazanlar dileriz..