Havalar güzelleştiğine göre balkon dekorasyon fikirleri ile ilgili konuşmamızın zamanı gelmiş demektir. Mis gibi bahar havasında, çayı yeni demlemişken o tatlı balkonunuzda oturmak ve dışarıyı izlerken çayınızı yudumlamak güzel bir fikir olsa gerek… O zaman dilerseniz balkonlarımızı biraz renklendirelim.

En yeni balkon dekorasyonları fikirlerimizle keyifli bir balkon dekorasyonu hazırlamaya var mısınız? 7 modern öneriyle birlikte harikalar yaratmaya başlayalım o zaman.

 

Çiçeksiz bir balkon dekorasyonu düşünülemez

 

Balkonlar aslında evlerimizde küçük bahçe görevi görüyor. O nedenle rengarenk saksılar ve bakımı kolay çiçeklerle süslemek en güzeli olacaktır. Özellikle güzel koku yayan çiçekleri tercih etmenizi öneriyoruz. Eğer ben çiçek bakamıyorum diyorsanız balkonunuzda mini bir kaktüs bahçesi yaratabilirsiniz. Hem bakımı kolay olacaktır hemde sevimli görünüşleriyle tatlı bir hava yaratacaktır.

 

Balkon duvarlarınızı dekorasyon için kullanmaya ne dersiniz?

 

Balkon duvarları pek çok insan tarafından atıl bırakılıyor ancak yeni balkon dekorasyonları fikirlerinde balkon duvarları oldukça aktif bir şekilde kullanılıyor. Siz de duvarlarınızı değerlendirerek romantik bir ortam yaratabilirsiniz. Duvara asılabilen mumluklar ile akşam olduğunda loş bir ortam oluşturabilirsiniz. Duvar boyaları ile bir duvarını farklı ve canlı bir renge boyayabilir ve led ampuller ile ışıklandırabilirsiniz. Aynı zamanda duvar saklılıklarını monte ederek duvarlarınızı da yeşillendirebilirsiniz.

 

Dar uzun balkon dekorasyonu zor değil!

 

 

Apartmanların konumlarından dolayı bazı evlerin balkonları dar ve uzun olabiliyor. Ancak bunun da bir çaresi var. Öncelikle balkon demirleri kenarlarına sıra sıra saksılar koyarak yeşil bir alan elde edebilirsiniz. Balkon demirliklerine takılabilen saksılar ile alan kaybetmek zorunda kalmazsınız. Balkonda masa koymaya yerim yok diyorsanız, balkon demirliğine takarak kullanabileceğiniz küçük masaların yer aldığını da belirtmek isteriz. Dekorasyon amaçlı kullanılan yapay çimleri duymuşsunuzdur. Balkonunuzun zeminine yapay çim ekleyerek sıcak bir ortam yaratabilir ve bulunduğunuz ortamı daha geniş gösterebilirsiniz.  

 

Konforu Balkonunuza Taşıyın

 

Evin en keyifli yerlerinden biri olan balkonda saatlerinizi geçirebilirsiniz. Uzun zamanlar geçirmek ise konfor ister. Önce rahatınızı önemseyin ve balkon dekorasyonunu o şekilde yönlendirmeye çalışın. Rahatsız sandalye ve masalar yerine, üzerinde rahatlıkla oturabileceğiniz bahçe mobilyaları seçmek en güzeli olacaktır. Klasik bir balkon dekorasyonu istemiyorum diyorsanız sizin güzel bir fikrimiz var. İlla ki bahçe mobilyalarına yönelmek zorunda değilsiniz. Balkonunuza berjer koltuk satın alarak ve yanına berjer ile uyumlu bir sehpa koyarak keyifli bir atmosfer elde edebilirsiniz.

Konfor Mobilya’da bulunan Espanse Koltuk Takımı’nın berjeri özellikle turuncu rengi ile balkonunuza çiçek açtırmaya aday.  

 

Balkonda halı kullanmaya ne dersiniz?

 

Halı kullanımı balkonunuzu daha geniş gösterebilir. Sade ve düz desenli bir halı ile balkonunuzda hem samimi bir ortam yaratabilir hemde balkonunuzu olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Aldığınız halıyı balkon masası takımınızın altına sererek kullanabilir ya da halının etrafına yer minderleri yerleştirerek rahat bir ortam yaratabilirsiniz.

 

Balkonda mini buzdolabı fena fikir değil…

 

Balkon keyfinizi ikiye katlamak isterseniz mini bir buzdolabı düşünebilirsiniz. Soğuk içecekleri koyabililir ve yerinizden kalkmanıza gerek kalmadan gönlünüzce zaman geçirebilirsiniz. Mini buzdolabı lükse kaçan bir ihtiyaç olsa bile keyifli bir ortam yaratacağına eminiz.

 

Balkonda hamak olması güzel olmaz mıydı?

 

Balkonda hamak kullanabilmek için biraz geniş  bir alana ihtiyacımız ama eğer değerlendirebileceğiniz genişlikte bir balkonunuz varsa bu fikre bayılacağınıza eminiz. Balkon duvarı ile balkon demirleri arasını hafif yatay bir şekilde kullanarak hamak kurabilirsiniz. Bu fikir hem dinlenebilmeniz için, hem gökyüzünü seyredebilmeniz için hemde balkonunuzda tatil havası yaratabilmeniz için harika olacaktır.