Ev dekorasyonu emek isteyen ve ince ayrıntılar üzerinde titizlikle durulması gereken bir konu… Hem oldukça keyifli hem de karar vermesi zor olduğu için yardım almak iyi olabiliyor. Mobilya seçimi nasıl olmalı?, mobilya alırken nelere dikkat edilmeli? gibi sorular bir süre sonra insanı yorabiliyor.

Bu konuda size yardımcı olalım ve işe mobilya rengi seçmekten başlayalım… Hazırsanız, çayları demlediyseniz ve arkanıza yaslandıysanız mobilya rengi seçerken dikkat etmeniz gerekenler hakkında sizinle konuşmak istiyoruz.   

Işık Almayan Evler İçin Mobilya Rengi Seçimi

Eviniz veya dekorasyonunu yapacağınız oda, gün ışığını yeteri kadar almıyorsa koyu renk mobilyalardan kaçınmalı ve açık renkleri tercih etmelisiniz. Dilerseniz işe koltuk takımı seçiminden başlayalım. Desenli kumaşlardan kaçınıp düz ve soft renkleri tercih etmek, tamamlayıcı mobilyalarda da mümkün olduğunca beyaz rengin hakim olmasını sağlamak etkili olacaktır.

BONUS: Konfor Mobilya’dan Işık Almayan Salonlar İçin Örnek Mobilya Dekorasyonu

Konfor kalitesinde tasarlanan Nitran Koltuk Takımı’nın soft ve açık kumaş rengi ile, Vilevu Yemek Odası’nın özellikle az ışık alan salonlarda mükemmel bir uyum yakalayacağını ve evinize çok yakışacağını düşünüyoruz.

Dar ve Küçük Evler İçin Mobilya Rengi Seçimi

Dar ve küçük alanları dekorasyona uygun hileler ile olduğundan daha büyük göstermek ve ferah alanlar yaratmak mümkün. Az ışık alan mekanlarda yaptığımız gibi açık renkleri tercih ederek ilk adımı atabiliriz. Genellikle evlerin salonları daha geniştir ancak yatak odası gibi odalarda dar alanları değerlendirmek zorunda kalabiliyoruz. Bu tarz yerlerde hem az eşya tercih etmek gerekir, hem de çok geniş olmayan mobilyalarla alan açmak gerekebilir.

BONUS: Konfor Mobilya’dan Küçük Yatak Odaları İçin Örnek Mobilya Dekorasyonu

Diyelim ki, yatak odası takımı alacaksınız ancak yatak odanızın metrekaresi küçük. O zaman Janine Yatak Odası Takımı’nı tercih edebilirsiniz. Beyaz rengin modern çizgiler ile buluştuğu Janine Yatak Odası Takımı sayesinde alanınız dar bile olsa, karışık desenler olmadığı için ferahlığı hissedebilir, sade tasarımı ile modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Duvar Boyasına Göre Mobilya Rengi Seçimi

Söz konusu duvar boyası olduğunda birkaç versiyondan bahsetmek gerekir. Öncelikle ne olmaması gerektiğinden başlayalım. Duvar boyanız ile mobilya renginiz birbirine yakın tonlarda olmasın. Örneğin, mavi renk koltuğunuz varsa duvarlarınızın açık ya da koyu mavi tonlarında boyanmış olması bunaltıcı bir hava getirecektir. En iyi yöntem ise, mobilyalarınız ile duvar renginiz arasında kontrast oluşturabilmektir.

BONUS: Konfor Mobilya’dan Duvar Rengine Uygun Mobilya Dekorasyonu

Duvar renklerinin canlı tonlarda olduğu bir oda düşününce sizin de aklınıza genç odası geliyor mu? Diyelim ki, kızınız için Hillary Genç Odası’nı aldınız ve şimdi duvar rengi konusunda düşünmeye başladınız. Açık renk bir duvar boyası, örneğin kırık beyaz rengini tercih edebilirsiniz. Ancak mutlaka bir duvarı enerjik bir renkte boyamalı ve gençliğin verdiği enerjiyi genç odası dekorasyonunda yansıtmalısınız.

Kişiliğinizi Yansıtan Mobilya Rengi Seçimi

Ev dekorasyonunda her şeyden önemlisi yaşam alanınızın sizi yansıtabiliyor olması. Evinize gittiğinizde sizi yansıtan bir dekorasyonla karşılaşmak ve “işte bu tam benim tarzım” diyebilmek paha biçilemez! Bu nedenle kişiliğinize ve karakterinize uygun renkleri mobilyalarınıza yansıtmayı ihmal etmeyin. Örneğin sarı rengi seviyorsanız mutlaka mobilyalarınızda bulundurun ya da kırmızı size enerji veriyorsa mobilyalarınızda kırmızı renkten vazgeçmeyin.

BONUS: Konfor Mobilya’dan Enerjik Kişiliklere Uygun Mobilya Dekorasyonu

Renkli yastıklarla döşeli bir köşe koltuk takımının enerjisi yüksek kişilerin ruhunu yansıtacağına eminiz. Natello Köşe Takımı’nın rengi ve üzerindeki kırlentler ile olan uyumu sizi gülümsetecek. Koltuk takımına ait olan pufun üzerine aldığınız renkli bir pike ile hem dekorasyonda hem de ruhunuzda mükemmel uyumu yakalayacaksınız.