Ev dekorasyon stilleri içerisinde yeni gözde minimal tasarımlar… Evinizdeki eşya yoğunluğundan sıkıldıysanız ve artık sadelik istiyorsanız, Japonların yaşam felsefesi haline gelen minimal ev dekorasyonu konusuna yakından bakmalısınız. Minimalizm aslında sadece bir dekorasyon stili değil, başlı başına bir felsefe ve kaynağı Mies Van der Rohe’nin “Less is more!” yani ‘az çoktur’ sözüne dayanıyor. Mümkün olduğunca az eşya kullanarak geniş ve kullanışlı alanlar yaratmaya dayanan bu felsefe, günümüz insanlarının beğenisini kazanmayı başardı.

Aslında büyük şehirlerde, küçük apartman dairelerinde yaşamak zorunda kalmak, minimal tasarımlara daha sıcak bakmak zorunda bıraktı demek de yanlış olmaz. Her ne şekilde olursa olsun hem sade hem de şık alanların oluşmasına olanak sağlayan bu dekorasyon stilinde, Konfor’un trendler arasında yer alan Hillary koleksiyon ürünlerini de kullanabilirsiniz. Sade tasarımları ve renkleri ile bu anlayış için kesinlikle uygun seçenek olacaktır. Peki, minimal ev dekorasyonu yapmak için neler yapmak gerekiyor?

5 Adımda Minimal Ev Dekorasyonu Yapıyoruz!

Evinizde minimal bir dekorasyon stilini benimsemek istiyorsanız, sadece eşya seçimlerinde minimalist tasarımlara sahip olan seçenekleri tercih etmek yeterli değildir. Tam anlamıyla yalın, ama sadeliğin zarafetini taşıyan bir tasarım için uygulamanız gereken adımlara gelin birlikte göz atalım:

Eşya kalabalığından kurtulun!

Minimal ev dekorasyonu için öncelikle yapmanız gereken şey, evinizde kalabalığa neden olan eşya yığınlarından kurtulmak. Kıyamadığınızı biliyoruz, ancak evinizde yaşamayan eşyalara veda etmenizin zamanı geldi. Bir köşede unuttuğunuz aksesuarlar, bir yığın yer kaplayan koltuklar, kullanılmadan eskiyen sehpalar… Hepsini bir bir kaldırmanızın zamanı geldi. Çatı katı bunun için iyi bir adres olabilir. Tüm fazlalıkları ortadan kaldırın ve ferah bir ortamın hayata geçirilebilmesi için harekete geçin.

Duvarlarla işe başlayın!

Minimalist stilin benimsendiği evlerde dikkat çeken detayların başında duvarlar gelir. Bembeyaz ve düzenli bir şekilde dekore edilmiş duvarlar. Öncelikle tüm duvarları beyaza boyatın ve sonrasında kullanmak için aynı boyutta ve aynı stilde çerçeveler ya da tablolar belirleyin. Bunları farklı duvarlara değil, aynı duvara yan yana gelecek şekilde asın. Minimal stilde düzen en önemli unsurlardan biri ve çizgi dışına çıkmak, bu stilinde de dışına çıkmak anlamına gelir. Bu nedenle minimal ev dekorasyonu yaparken yan yana tablo kullanma konusunda ısrarcı olmalısınız. Eğer dört tablo kullanacaksanız ikişer şekilde alt alta kullanmak da iyi bir fikir olabilir. Aile fotoğrafları gibi unsurlara da duvarda yer vermek istiyorsanız, yine minimalist dekorasyona uygun şekilde hareket etmeniz gerektiğini unutmayın.

Hillary Yemek Odası

Açık renk mobilyalar edinin.

Hayranlık duyduğunuz minimal evleri düşünün. Bembeyaz eşyalarla kaplı olduklarını hatırlayacaksınız. Minimal ev dekorasyonu için en temel unsurlardan biri de açık renk mobilyaların kullanılması. Beyaz, krem ve açık kahve tonlarının ağırlıklı olması gerektiği bu tarz dekorasyonlarda, mobilyaların yanı sıra aksesuarlarda da aynı şeye dikkat etmek gerekiyor. Minimalist bir yaşam alanı oluşturmak isteyenler için mobilya seçiminde önerimiz başta da söylediğimiz gibi Hillary koleksiyonu. Mobilyaların sade ve küçük ebatta olduğu bu koleksiyon Hillary yemek odası ve yatak odası seçenekleri ile kullanılabilir. Krem ve doğal ahşabın uyumuna şahit olduğumuz bu koleksiyon, sadece tasarımı değil, işlevsel özellikleriyle de beğeninizi kazanacaktır.

Sade tasarımlı ve konforlu koltukları tercih edin.

Minimal dekorasyon yapmak için uygulanması gereken adımlardan biri de daha sade tasarıma sahip, ama konforlu koltuk seçeneklerini tercih etmek. Açık renklerde, daha az desene sahip olan, yastıklarla konforlu hale getirilmiş ve tabi ki boyutu küçük olan mobilyaları tercih etmelisiniz. Bu tür koltuklar küçük metrekareli evlerde yaşayanlar için de doğru bir seçim olacaktır. Koltuk seçimini 2 tekli ve 1 üçlü olarak tercih edebilirsiniz. Ortamda fazla eşya kalabalığı yaşanmasını engelleyecek şekilde seçimler yapmanızı öneririz. Eğer küçük bir alana sahipseniz, iki tekli kullanmak yerine bir tekli koltuk kullanma yoluna da gidebilirsiniz.

Hillary Yatak Odası

Daha küçük ev aksesuarları kullanın.

Minimal ev dekorasyonu için dikkat etmeniz gereken konulardan biri de aksesuar seçimleriniz. Bu stil evlerde büyük aksesuarlara yer olmadığını şimdiden söyleyelim. Minimal evlerde kullanılması gereken aksesuarların da bu stile uygun olması gerekiyor. Beyaz, krem ve yine bu renklerin tonları şeklinde renklere sahip olan ev aksesuarlarını kullanabilirsiniz. Bu durum sadece dekoratif objeler konusunda değil, sehpa gibi tamamlayıcı aksesuarlar için de geçerli.  Aydınlatma ürünlerinde de sadeliği ile öne çıkan seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Büyük ve taşlı avizeler, gösterişli seçenekler minimal evler için asla uygun olmayacaktır.

Hillary Koleksiyonuna Dair Detaylar

Minimal dekorasyon stilinde sade tasarım, açık renkler ve kullanışlılık ön plandadır. Hillary koleksiyonu ürünleri için tam anlamıyla bu özellikleri karşıladığını söyleyebiliriz. Bu nedenle dekorasyon trendlerine ayak uydurarak minimal ev dekorasyonu yapmak isteyenler için önerimiz bu koleksiyona ait ürünler oluyor.

Hillary Yatak Odası – Gardırop İç Görünüm

Yatak odasında minimal izler yaratmak için Hillary yatak odası takımı tercihinde bulunabilirsiniz. Krem ve doğal ahşap arasındaki kusursuz uyumu gördüğümüz bu takım, sadeliğinin verdiği şıklıkla dikkat çekiyor. Fonksiyonel özelliklere de sahip olan takım ürünleri, minimalizm anlayışına göre dekore edilebilir. Bu takımın gardırop özellikleri de minimal anlayışa uyum sağlıyor. Küçük bir alanda çok fazla eşyaya yer verebilmek istiyorsanız, Hillary yatak odasının gardırobu bunun için en elverişli seçeneklerden biri diyebiliriz.

Hillary yemek odası takımı da aynı renklerde karşımıza çıkıyor. Yaşam alanınızın her odasında aynı stil eşyaları görmek hoşunuza gidiyorsa, salonda bu takıma yer vermeniz iyi bir fikir olabilir. Açılır yemek masası gibi işlevsel özelliklere de sahip olan Hillary yemek odası takımı, sandalye tasarımları ile de minimal ev dekorasyonu anlayışına uygun diyebiliriz.

Hillary Koltuk Takımı

Hillary koltuk takımı da minimal evler için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Mobilyalar, duvarlar ve aksesuarlar beyaz ve krem tonlarındayken, koltuk takımında hafif renklilik isteyenlerdenseniz, gri bu konuda iyi bir seçenek olabilir. Fuşya yastıklar ile hafif renklendirilmiş olması da ortamın enerjisinin yükselmesine olanak sağlayacaktır. Bu koleksiyona dair tüm detaylara web sitemiz üzerinden erişim sağlayabileceğinizi unutmayın!