Modern çağ içerisindeki yoğun hayat temposundan dolayı çoğunlukla tek odalı minimal evlerde yaşayanlara özel dekorasyon önerileri hakkındaki içeriğimiz, kullanışlılığı artıran detaylara ev sahipliği yapıyor. Kalabalıklaşan şehir hayatına karşılık küçülen evler, günümüzde gittikçe yaygınlaşıyor. Küçük alana sahip evde yaşayanlar için de kullanışlı bir dekorasyon oluşturmak, ihtiyaç duyulan en temel kriterlerden biri oluyor.

Salon ve oturma odası, ev içerisinde en çok zaman geçirilen önemli yerlerden biri. Çoğunlukla dinlendiğiniz, kimi zaman misafirlerinizi ağırladığınız kimi zaman da keyifli sofralarda buluştuğunuz alan oluyor. Gün içerisinde en çok zaman geçirilen bu alanı da küçük tüyolar ve doğru adımlarla kullanışlı hale getirmek oldukça kolay. Evin alanını olduğundan ferah göstermenizi sağlayacak ince formda mobilyalar, köşe koltuklar, hem yatak hem de koltuk olabilen tasarımlar ve işlevsel çözümler sunan modüller dekorasyonda kurtarıcı rol oynuyor. Kullanışlı ve minimal alanlar oluşturmanızı sağlayacak dekorasyon önerileri için içeriğimiz yol gösterici olacaktır:

Hillary Köşe Takımı

Hem Yatak Hem Koltuk: İşlevsel Mobilyalar Tercih Edin

Minimal dekorasyon stilinde öne çıkan parçaların başında işlevsel mobilyalar geliyor. İki farklı işlevi ile kullanım kolaylığı sağlayan ve ihtiyaçları karşılayan bu formda mobilyalar, yalnız yaşayanlar için kurtarıcı bir çözüm olacaktır. Minimal dekorasyon önerileri içerisinde hem koltuk hem de gerektiğinde yatak olabilen koltuk takımı modellerine ilk sırada yer veriyoruz. Hem TV karşısında vakit geçirebileceğiniz, hem dinlenebileceğiniz hem de uyku alanı olarak kullanabileceğiniz işlevsel bir model olarak tercih edilebilir.

Yalnız yaşayan kişiler için kurtarıcı çözüm sunan yataklı koltuk modellerinden Chopin  New Koltuk Takımı, hem dinlenme alanı hem de misafirlerin konforla ağırlanabileceği bir yatak olarak öne çıkıyor. Minimal ve ince tasarımını işlevsellik sunan özellikleriyle birleştiren bu model, kullanışlı alanlar yaratmak isteyenler için en ideal seçimlerden biri olacaktır. Konforu ve kullanışlılığı buluşturan bu tarzda koltuk takımlarından ilham alabilir, dekorasyonunuzda bu formda mobilyalara yer verebilirsiniz.

Chopin Koltuk Takımı

Köşe Koltuk Modelleri ile Alan Tasarrufu Sağlayın

Minimal evlerde yaşayanlar için en kurtarıcı modüllerden bir diğeri de elbette köşe takımları oluyor. Koltuk takımının yaratacağı kalabalık ve sıkışık bir dekorasyon düzenini ortadan kaldıran köşe takımları oldukça işlevsel seçenekler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Yalnız yaşayanlar için evin en konforlu köşesini yaratacak bu koltuk modelleri, dekorasyon önerileri içerisinde kurtarıcı çözüm sunan işlevsel seçeneklerden bir diğeri.

Çok uzun ve geniş formda olmayan köşe takımları, minimal dekorasyon için tercih edilmesi gereken modelleri oluşturuyor. İhtiyacınızı karşılayacak ideal oturum alanına sahip bir model tercih ederek sahip olduğunuz odayı olduğundan geniş gösterebilirsiniz. Küçük ve kullanışlı tasarımlara öneri olarak Hillary Köşe Takımı’nı söyleyebiliriz. Yalnız yaşayan bir kişi için yeterli bir alan sunan ve minimal tasarımıyla da kullanışlı bir oda dekorasyonu oluşturan bu stilde modelleri tercih etmek, doğru bir adım olacaktır. Köşe koltuk takımları ile dekorasyona kurtarıcı çözümler kazandırabilirsiniz.

TV Ünitenizi Kitaplık Olarak Değerlendirin

Minimal yaşam alanları için işlevselliği öne çıkaran tasarımları tercih etmek, alandan tasarruf etmenizi sağlarken fazla modüllerin yaratacağı karmaşık görünümü de ortadan kaldıracaktır. Dekorasyon önerileri içerisinde sunacağımız adımlardan bir diğeri TV ünitesi seçiminde depolama alanı sunan modellere yer vermeniz olacaktır. Hem film ve dizi keyiflerinize ev sahipliği yapacak ve televizyonunuzu konumlandıracağınız hem de kitaplarınıza yer vereceğiniz bir kitaplık sunan modelleri tercih edebilirsiniz.

Nitran TV Ünitesi

Sahip olduğu parçaları işlevsel alanlara dönüştürecek TV ünitesi modelleri için Nitran TV Ünitesi gibi tasarıma sahip modellerden ilham alabilirsiniz. Hem televizyonunuz için gerekli bir modül olan hem de kitaplarınız için ayıracağınız bölümü kendi bünyesinde sunan bu stilde tasarımlar, alanınızı kullanışlı hale getirmenize yardımcı olacaktır. Dilerseniz kişisel eşyalarınıza ya da dekoratif parçalarınıza da TV ünitesi modeline yer verebilir, ayrı bir dolap ihtiyacınızı da ortadan kaldırabilirsiniz. Minimal ve kullanışlı bir yaşam alanı için ilham alabileceğiniz ‘Ortamı Daha Geniş Gösterecek Dekorasyon Fikirleri’ başlıklı bir diğer blog içeriğimize de göz atabilirsiniz.