Evde geçirdiğiniz zaman dilimlerinde içerisinde genel olarak beklentiniz kendinizi rahat hissetmek, modern bir ortam içerisinde yer almak ve şöyle ayaklarınızı uzatıp dinlenebilmekse, modern köşe takımları sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Son 3-4 yıl içerisinde köşe koltuk takımlarına olan ilgi bir hayli arttı. Özellikle yeni evlenen çiftlerin bu koltuk seçeneklerini tercih ettikleri dikkatlerden kaçmıyor. Peki, bu modeller sizce neden bu kadar seviliyor?

Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit. Hem konforlu hem modern! Arkanıza yaslanıp ayaklarınızı uzatarak TV izlemenin keyfine bir kez baktıktan sonra, seçiminin köşe koltuklardan başka bir şey olması düşünülemiyor. Ekstra konforlu ve büyük yastıklara sahip olan köşe koltuklar, kaliteli bir dokuya da sahip olduklarında üst düzey bir konfor sunuyor. Ancak tek sebebi rahatlığı değil, şıklığı da beraberinde getirmesi…

Birçok kişinin aklında oluşan algı şudur: Bir koltuk rahatsa yeterince şık değildir. İşte modern köşe takımları bu algıyı tamamen yıkıyor. Şehir yaşamına uygun olarak tasarlanan köşe takımları, modern izler sayesinde oldukça şık bir görünüme sahip olmayı başarıyor. Tabi ki oturma odanızda saray vari bir görünüm yaratmak istiyorsanız, köşe koltuklar sizin için ideal seçenekler olamaz. Ancak modern, minimal detaylara sahip, sadeliğin zarafetini sunan ve biraz da Avrupai görünen bir ortam yaratmak istiyorsanız, l koltuklara alıcı gözüyle bakmanız iyi olabilir. Aranan büyün nitelikleri üzerinde bulundurması sebebiyle Elche köşe koltuk takımı bu konuda değerlendirebileceğiniz seçeneklerden biri.

Köşe takımları kendisine has tasarımları, doğal renkleri ve konforlu yapısı ne olursa olsun kullanıldığı ortama şıklık kazandırmayı başarır. Bu nedenle özellikle ev dekorasyonu konusunda kendinize yeterince güvenmiyorsanız, bir kurtarıcı olması adına modern köşe koltuklarından birini tercih edebilirsiniz. Modern ev aksesuarları ile tamamlandığınızda hayal ettiğiniz gibi bir yaşam alanına sahip olmanız mümkün olacaktır.

Küçük Evlerde Favori: Modern Köşe Takımları

Büyük ve kalabalık şehirlerde yaşam bizleri küçük evlerde yaşamaya mecbur bırakıyor. Bu evler bizlere sıcak ve samimi bir aile ortamı sunuyor olsa da dekorasyon konusunda işimizi bir hayli zorlaştırabiliyor. Bu nedenle küçük evleri dekore ederken mobilya seçiminde bu alanlar için uygun ve işlevsel niteliklere sahip seçenekleri tercih etmek akıllıca bir yol oluyor. Küçük metrekareli evlerin olmazsa olmazlarından biri de tahmin edilebileceği üzere köşe koltuk takımları… Yaşam alanımızda küçük bir yer kapsasa da hayatımızda kapladığı yer oldukça büyük. Konforu, şıklığı, kendisine has stili derken evimizin en gözde unsuru haline gelen modern köşe takımları, küçük evlerde ölü alanları en aza indirmek için en ideal çözüm oluyor.

Küçük evlerde iki üçlü koltuk ve ek olarak tekli koltuklar çoğu zaman aynı ortam içerisinde bir arada kullanılamaz. Bu durumu yatak odasında sıkış sıkış kullanılmak zorunda kalınan tekli koltuğun birinden anlayabilirsiniz. Güç bela yerleştirilse bile hareket alanını en aza indirir. Bu da oldukça konforsuz bir ortamın oluşması anlamına gelir. Küçük evlerde daha az yer kaplayan, ama daha çok insan tarafından kullanılabilecek şekilde tasarlanan köşe koltuklar ideal çözüm oluyor. Odanın bir köşesine yerleştirdiğiniz l koltuk takımları, diğer alanları istediğiniz gibi dekore edebilmenize olanak sağlar. Bu sayede kullanmak istediğiniz aksesuarlara da çocuğunuz için oluşturmak istediğini oyun alanına da rahatlıkla yer açabilirsiniz.

Köşe takımları sadece küçük evler içindir algısı da oluşmamalı. Geniş ortamlar için de kullanılabilecek son derece şık ve büyük l koltuklar da bulunuyor. Ekleme ya da çıkarma yapılabilen bir model tercih ettiğinizde ortamın müsait olma haline göre farklı kullanım seçeneklerine de sahip olabilirsiniz.

Minimal ve Rahat: Zanni Köşe Takımı

Son dönemde tercih edilen favori köşe koltuk takımlarından biri de Zanni… Minimal tasarımı ile her ortamda yer vermeye uygun görünen Zanni köşe takımı, yatak olabilme özelliğine de sahip. Hem az yer kaplıyor hem maksimum fayda sağlıyor.

Zanni Köşe Takımı

Şıklığı ve kullanışlı formu da düşünülünce, bir köşe takımından beklenen her şeyi sunduğu aslında açıkça görülüyor. Özellikle ahşap ağırlıklı bir dekorasyon stili benimsenen ortamlar için ideal seçeneklerden biri olan Zanni, yaşam alanlarınızda başlı başına farklılık yaratmak için uygun seçenek olabilir. Ayrıca diğer modellere göre bir artısı da çok şık bir berjere sahip olması. Berjerin kullanıldığı ortamlara ultra şıklık kazandırdığı bir gerçek. Söz konusu bu tarz tasarıma sahip ve krem köşe takımını tamamlayan bir berjer olduğunda, sonuç daha da etkileyici olabiliyor. Şık aksesuarlar, ahşap mobilyalar ve mobilyalarla uyumlu ahşap yer döşemesinin olduğu bir ortamda Zanni köşe takımı ile harikalar yaratabilirsiniz. Tabi diğer köşe takımı seçeneklerimizi web sitemiz üzerinden de görebilir, detaylarını inceleyebilir ve köşe takımı fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kendinize Özel Bir Köşe Yaratın…

Modern köşe takımları sadece salon ya da oturma odası için kullanılacak diye bir kuralımız elbette yok. Yaşam alanınız içerisinde uygun olduğunu düşündüğünüz bir köşeyi seçerek kendinize özel bir alan yaratabilirsiniz. Bu alanda konforu sağlamak için l koltuk takımını tercih etmek çok doğru bir karar olacaktır.

İki katlı bir eve sahipseniz, merdivenden alt kata indikten sonra hemen solunuzda, merdivenin altında kalan alan, kendi özel alanınızı oluşturmanız için ideal alan olabilir. Amerikalıların dağ evlerini hayal edin. Filmlerde gördüğünüz ve hayranlık duyduğunuz bu evlerden bir köşeyi kendi evinizde yaratmanız çok da zor olmayacaktır. Ahşap korkuluklu bir merdiven, hemen merdiven boşluğuna doğru krem tonlarında bir köşe takımı, arkasında büyük bir kitaplık, belki ahşap bir orta sehpa… Keyifle kahvenizi yudumlayabileceğiniz, kendinize zaman ayırabileceğiniz, kitap okuyabileceğiniz huzurlu bir ortam… Bu çabasız şıklık değil de nedir?

Doğal ahşap kullanılan ortamda sakin ve huzurlu bir alan dönüşür. Bu nedenle kendiniz için oluşturduğunuz kafa dinleme alanlarında mutlaka ahşap unsurlara yer vermenizi öneririz. Buna yer döşemeleri de dâhil…

Bekleme odası için de ideal…

Köşe takımları sadece evlerimiz için değil, ofislerimiz için de uygun seçenekler olabiliyor. Özellikle ofiste bir bekleme köşesine ya da bir dinlenme alanına yer veriyorsanız, buranın en verimli şekilde kullanılabilmesi için modern köşe takımları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu takımlar ofiste bulunan herkes için en konforlu unsur haline gelirken, ortamın havasını da bir hayli değiştirecektir.

Ofis ortamı için köşe takımı seçeneklerini değerlendirirken daha sade modeller tercih edilebilir. Çiçekli desenlerin hâkim olduğu bir koltuk takımı, ofis ortamı için uygun olmayacağı gibi ev ortamı gibi görünmesine neden olabilir. Bu sebeple daha çok desensiz ve pastel renklere sahip koltuk takımlarını tercih etmek gerekir. Kullanılacak olan alanın ölçüsüne göre uygun bir ebatta olmasına özen göstermeniz de kullanışlı bir ortam yaratmanız için etkili olacaktır.

Köşe koltuk takımları herkesin favorisi, ancak herkesin tercih etme sebebi başka. Konforu için tercih edenler, tasarımı için tercih edenlerle yarışıyorken; sizin tercih etme sebebiniz hangisiydi? Nedenlerinizi ve deneyimlerinizi bizlerle yorum olarak paylaşabileceğinizi unutmayın!