Günde kaç saat uyuyorsunuz? Ortalama bir birey olarak her gün en az 6 saatinizi uykuda geçirdiğinizi düşünün. Bu süreyi uzun vadede düşündüğünüzde oldukça büyük bir zaman dilimi olduğunu göreceksiniz. Ömrünüzün neredeyse üçte biri uykuda geçiyor. Sadece bu oran bile yatak seçimi konusunda ne derece özenli davranılması gerektiğini göstergesi. Öyle değil mi? Ömrünüzün yatağınızda geçirdiğiniz bu dilimi, doğru bir seçim yapmamışsanız omurganızın bir hayli yorulmasına neden olacaktır.

Omurga sağlığı yaşam boyu dikkat gerektiren bir durum. Bel ağrıları ve omurga problemlerinin büyük ölçüde rahatsız yatak seçiminden kaynaklanıyor. Bu bilginin kanıtlanması, endüstri dünyasını da yatak konforunu geliştirme üzerine çalışmaya yönlendirdi. Sağlıklı yatak formunu bulma adına çalışan uzmanlar standart ortopedik ve yaylı yataklardan ziyade, farklı çözümler üretmeye başladılar.

Güne ağrılarla başlıyor, sırtınızda hissettiğiniz ağrıdan bir türlü kurtulamıyor ve ne kadar çok uyursanız uyuyun, kendinizi uykusuz hissediyorsanız, yatağınızı değiştirmenizin zamanı gelmiş olabilir. Yenilikçi çözümlerle geliştirilen Konfor yatak sağlıklı bir uyku çekmek için ihtiyacınız olan çözüm olabilir. Peki, konfor yatağı diğerlerinden farklı kılan nedir?

Neden Konfor Yatak?

Konfor Lenoy Yatak
  • Omurga üzerine yük binmez.

Sağlıksız bir yatak tercihinde bulunulduğunda omurga ve diskler üzerine çok fazla yük biner. Bu da şiddetli bel ağrılarını beraberinde getirir. Omurga sorunları ile baş başa kalmaya neden olan bu yataklar, bedensel olduğu kadar zihinsel sağlığınızı da olumsuz etkileyecektir. Gün içinde korunan duruş pozisyonunun, yatarken de korunmasını sağlayan bir yatağa sahipseniz, yatak seçimi konusunda doğru adım olduğunuzu söyleyebiliriz.

Kullanılan yatak çok yumuşak olursa beden içine göçer ve yine duruş bozukluğu meydana gelir. Çok sert olduğunda da omurga disklerinin zorlanmasına neden olur. Çok sert ya da yumuşak bir yatak kullanmayı tercih ettiğinizde konforlu bir yatış pozisyonu söz konusu olamayacağı için zaman içerisinde kronikleşen ağrılarla karşı karşıya kalırsınız. Konfor yatak omurga üzerine aşırı yük binmesine engel olan özelliklere sahip olarak üretildiği için bel ve sırtta hasar bırakacak problemlerin meydana gelmesi ihtimalini ortadan kaldırır. Yani çift kişilik yatak ile sağlıklı bir uyku çekme olanağı sunarken, omurga sağlığınızı da koruma altına almış olur.

  • Doğal eğrilikleri korur.

Konfor yatağı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği, yatış pozisyonuna bağlı olarak oluşan eğrilikleri koruyacak özelliklere sahip olmasıdır. Yatağa uzandığınız anda vücudunuzun aldığı şekle göre şekil alan bu yataklarda eğriliklere bağlı olarak sertleşme ya da yumuşama olmaz. Sabaha kadar konforlu bir uyku çekmek isteyenlerin yatak seçimi konusunda tercihi olan Konfor, sahip olduğunitelikleri uzun vadede korumayı da başarır. Yatağın vücudunuzun şeklini koruyup korumayacağını anlamak için satın alırken sadece 3 dakika üzerine uzanmanız bile yeterli olacaktır. Eğer analizlerinize güveniyorsanız, elinizle biraz bastırarak da eğrilikleri koruma konusunda ne denli başarılı olduğunu test edebilirsiniz.

  • Hijyen sağlar.

Konfor Piyogo Yatak

Yatak alırken belki de en çok dikkat edilmesi gereken konuların başına antibakteriyel olması gerekir. Yataklar temiz görünseler de üzerinde fazlasıyla toz, kir ve ölü hücre birikimi oluşur. Özellikle toz maytları bazı insanların bünyesinde alerjik reaksiyonların meydana gelmesine neden olabilir. Konfor yatak nefes alabilen yüzeyi ve bakteri barındırmayan yapısı sayesinde yatakta hijyeni korumaya yardımcı olur. Bakterilere hiç şans bırakmayan Konfor yatak, yaşam alanlarında hijyene önem verenler için en iyi seçenek olacaktır.

Yatakta hijyenin korunması için düzenli aralıklarla havalandırılması gerekir. Ayrıca ne kadar konforlu olursa olsun, ortalama 7 yıl içerisinde yenilenmelidir. 7 yıl boyunca kullandığınız yatağınız, yeni ve konforlu görünüyor olsa da içerisinde oluşmaya başlayan bakteriler can sıkıcı problemleri beraberinde getirebilir. Beklentilerinize ve bütçenize uygun yataklar içerisinden seçim yaparak yatağınızı yenileyebilir hem sağlıklı hem de hijyenik bir uykuya geçiş yapabilirsiniz. Aynı özelliklere sahip yastık ve yorgan seçiminde bulunduğunuzda, gerçek anlamıyla bakterilerden uzak sağlıklı bir uyku çekeceğinize eminiz.

  • Stresi azaltır.

Bir yataktan beklenti, aslında uykudan beklenti ile aynı şeydir. Uyuduğunuzda tüm stresinizden, zihinsel ve bedensel yorgunluğunuzdan kurtulmak istersiniz. Sabah gözlerinizi açtığınızda yeni güne her şeyden arınmış şekilde başlamak istiyorsanız, bunu vaat eden bir yatak seçimi yapmalısınız. Konfor yatağı diğerlerinden farklı kılan rahat bir uyku, konforlu bir gece geçirmenize olanak sağlaması ve dolayısıyla da stresi ortadan kaldırmasıdır. Sabah güne uykunuzu almış ve enerjik bir şekilde başlayacağınızı bilmek bile, uzanır uzanmaz stres seviyenizin azalmasını sağlar.

  • Yaşam kalitenizi yükseltir.

Konfor Esperar Yatak

İyi bir uyku düşündüğünüzden çok daha fazlasıdır. Sağlıklı ve uzun bir ömrün anahtarı olduğu gibi, yaratıcı düşünme becerileri üzerinde de etkilidir. Uykusuz kaldığınız günleri düşünün, ayakta bile zor dururken, yaratıcı fikir üretmek ne derece mümkün olabilir? Hastalıklara karşı direncin düşmesine bile neden olan uykusuzluk, yatak rahatsızlıkları ile doğru orantılıdır. Ne denli rahatsız bir yatağa sahipseniz, uykunuzu almak o kadar güçleşir ve beyin fonksiyonlarınız yavaşlamaya başlar. Bu da yaratıcı düşünme becerisini doğrudan etkilene bir durumdur.

Konfor yatak sunduğu rahatlıkla alıştığınızdan daha az uyusanız bile, uykunuzu almış bir şekilde uyanmanızı olanak sağlar. Uykuya dalma süresini kısaltan, yataktaki hareketleri hissetmeyi önlediği için deliksiz uyuma şansı tanıyan bir yatak seçimi yaptığınızda, yaşam kaliteniz de yükselmeye başlar. Güne daha pozitif, enerjik ve zinde bir şekilde başlamak, verimli bir gün geçirmenize yardımcı olacaktır. Bedensel ve zihinsel yorgunluktan kurtularak, işinizi ya da sevdiklerinize daha ‘kaliteli’ zaman ayırabilir, üretkenliğinizi uzun vadede koruma fırsatına sahip olabilirsiniz.