Evinizin cazibesini önemli ölçüde değiştiren ve tamamen yeni bir görünüm veren büyük dekorasyon kararları zaman zaman alınabiliyor. Kesinlikle gerekli bir değişim denilemeyebilir ancak evimize estetik ve fonksiyonel değer katan kitaplıklar da bu ölçüde değerlendirilebilir.

Yaşam alanının stiline ve temasına katkıda bulunan özel bir kitaplık, oturma odasına kesinlikle güzellik katar, görsel bir cazibe kazandırır. 

Evinizdeki herhangi bir oda gibi, kitaplığınızın hissi ve tarzının çoğu, koyduğunuz mobilyalarla belirlenir. Kitap alanınıza şıklık katmak istiyorsanız, alanı boş bırakmamaya özen göstermeniz uygun olacaktır. Örneğin kitaplığınızın yanındaki berjer, lambader ya da sadece bir salon bitkisi ile yaşam alanınızı zenginleştirebilirsiniz.

 

Depolama, evinizdeki her odanın en iyi şekilde görünmesinin daima önemli bir parçasıdır. Kitap koleksiyonunuz tahsis ettiğiniz her bir raf alanını kaplayacak kadar yeterli değilse, bu alanlarda dekoratif eşyalar kullanabilirsiniz. Kitaplıkta bulunan modülleri ile Minster Kitaplık kitap dışındaki eşyalarınızı da koyabileceğiniz dekoratif amaçla güzelleştirebileceğiz alanlara sahip. 

Kitaplığınızın ve içindeki herşeyin iyi görünmesini sağlamanın anahtarı, raflarınızda bulunan eşyaların arasında net ayrımlar yapmaktır. Örneğin kitaplarınızın sonuna değil de altındaki boş rafa dekoratif bir aksesuar koyabilirsiniz. Hem gözü yormayacak hem de her bir eşyanın düzeni içinde özel alanı korunacaktır.

Renk, çekici bir kütüphaneyi tasarlamak için diğer alanlarda olduğu kadar önemlidir. Odanızda kitaplığınız ayrı bir yaşam alanı olduğundan öne çıkarmak ve odanın genelindeki uyumu yakalamak için bulunduğu duvarın rengini farklı boyayabilirsiniz. 

Uyumlu renk paletinden en iyi şekilde vurgulanan bu alanda cesur veya enerjik bir hava yaratılır. Kitaplığın tamamının açık olduğu modern görünümlü Rexar Kitaplık bu renkli alana uygun bir modeldir. Kitaplarınız ve çeşitli objelerle de canlandıracağınız bu kitaplık ile salonunuz kişiselleşiyor.