Kara tahta deyince, okul yıllarının üzerinden uzun zaman geçenlerin aklına konforunu kaçıran “kalk bakalım evladım tahtaya” cümleleri, üzerine ismimiz yazılır korkusu ve silinince her yere bulaşan beyaz tebeşirleri hatırlar. Henüz okul anıları taze olan nesilin bildiği asetatlı kalem ve beyaz tahta ikilisi aslında hiç bir zaman kara/yeşil tahta ve tebeşir ikilisinin yerini tutamamıştır.

Uzun yıllar öncesinin okul duvarlarında kalan bu malzeme günümüzde evlerimizde pek çok alanda kullanabileceğimiz bir dekorasyon öğesi haline geldi. Kara tahta boyası ev dekorasyonunda ilginç fikirler arayanlar, var olan eşyaları alternatif şekilde değerlendirmekten hoşlananların kesinlikle kullanmak isteyecekleri bir ürün.

Aslında bir çok rengi mevcut olsada siyah ve yeşilin genelde tercih edildiği bu boyayı hobi marketlerden edinebilirsiniz. Su bazlı olmasının verdiği güvenle mutfağınızdan çocuk odasına bir çok farklı alan ve üründe az miktarda su ile karıştırarak kullanabilirsiniz.
Küçük çocuk olan evler her zaman dağılır ve kirlenir. Resimlerinin sadece kağıtlarasığdıramayan çocuklar konforlu koltuklara, dolaplara ve duvarlara da renkli kalemleriyle hayal güçlerini yansıtmak isterler. Çoğu zaman anneler açık renk koltuklarını, duvarlarını temiz tutmakla çocuklarının hayal gücünü ve sanat anlayışını sınırlamak arasında bir tercih yapmak zorunda kalırlar. Bahçelere yer bırakmayan binalar, bitmek bilmeyen trafik ile çocuklar günümüzde eve sıkışmış durumda. Odalarında da bile kendilerine ait alanları sınırlı olan çocuklarımız bilgisayara yada televizyona bağımlı hale geliyor. Hafızalarımızda korkulu anlarla yer eden kara tahta boyaları ile çocuklarımızın yaratıcı zekalarını destekeyecek, onlara iyi vakit geçirebilecekleri konforlu bir alan oluşturacak ve eşyalarımızı çocuklarımızın el sanatlarından koruyacak çözümler sağlayabiliriz.

Masalar, duvarlar yada panolara uygulayabileceğimiz boya ile çocuklarımız kadar kendimizede şık ve farklı tasarımlar yapabiliriz. Dış kapımızın yanına koyacağımızı yada buzdolabımızın üzerine asacağımız küçük panolarla kendimize hatırlatma notları yazabilir, alışveriş listemizi hep göz önünde tutabiliriz. Küçük dokunuşlarla kendinize ait şık ve konforlualanlar yaratmak isterseniz bu boyalar tam size göre.