Mevsim geçiş dönemleri, ev dekorasyonu içerisinde ufak değişiklikler yapmak için en ideal zamanlardan biri oluyor. Sonbaharın yavaş yavaş kış aylarına doğru dönmeye başladığı son günlerde, mevsime uyum sağlayan detayları kullanarak dekorasyonunuza yeni bir soluk kazandırabilirsiniz. Kış mevsimi denildiğinde ilk akla gelen ve 2019 yılının da en trend kumaşlarından olacak kadife dokular ve detaylar hakkında hazırladığımız içeriğimiz, ilham verici olacaktır.

Kış aylarına geçmeye hazırlanırken ev dekorasyonunuzda sıcak bir atmosfer oluşturacak kadife detayları pek çok farklı noktada kullanabilirsiniz. Dekorasyonda çok büyük bir değişiklik yapmak yerine küçük dokunuşlarda bulunmak istiyorsanız, yumuşak kumaşıyla içinizi ısıtacak kırlentleri kullanabilirsiniz. Pürüzsüz ve parlak bir görünüme sahip kadife dokular, aynı zamanda lüks ve ihtişamlı bir dekorasyon stili oluşturmanızı da sağlayacaktır. Salon dekorasyonunuza kadife ışıltısı kazandıracak bir puf, hem küçük bir değişim yapmanız hem de göz alıcı bir etkiyi tüm odada hissettirmeniz için güzel bir seçim olabilir. Mevsim ve hava koşullarına göre değişiklik yaptığımız detaylardan olan perdeler de kış dekorasyonu için hazırladığımız öneriler arasında yer alıyor. Kış mevsimine çok yakışan kadife kumaşlı bir fon perde, dekorasyona yeni bir hava kazandırmanızı sağlayacaktır. Kadife şıklığı ile kış mevsiminde sıcak bir dekorasyon değişikliği için önerilerimizi inceleyebilirsiniz:

Kırlentlerle Dekorasyona Küçük Dokunuşlar

Ev dekorasyonu içerisinde en özenli detayların yer aldığı bölüm; salon ya da oturma odası oluyor. Kış mevsimine uygun kadife detaylarla dekorasyonda yapılabilecek değişikliklere koltuk takımı ile başlayabiliriz. Soğuyan havalara karşı, ev içerisinde en çok zaman geçirdiğiniz salonunuzu kadife kumaşlı kırlentlerle sıcak bir atmosfere bürüyebilirsiniz. Kadifenin yumuşak ve sıcak dokusu, kış mevsimi için en ideal kumaş olmasını sağlarken parlak görünümü de dekorasyonda ışıltılı bir etki oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca kadife kumaşlı kırlent seçiminizde sıcak renk tonlarını tercih etmeniz, hem koltuk takımınızı dekorasyonda öne çıkarmanızı hem de yeni bir hava yaratmanızı sağlayabilir.

Laurus Koltuk Takımı

Göz Alıcı Pürüzsüzlük için Kadife Puflara Yer Açın

Kadife; lüks ve ihtişamı vurgulayan bir kumaş türü olarak dikkat çekici bir etki yaratmaktadır. Salon dekorasyonunuzda bu etkiyi oluşturmak için tercih edebileceğiniz kadife kumaşlı bir puf, zorlanmadan göz alıcı bir değişiklik yapmanızı sağlayabilir.

Renk seçimi için de kadife dokuların en çok yakıştığı ve asil bir görünüm oluşturan yeşil tonlarını önerebiliriz. Kış dekorasyonunuzda yer verilebileceğiniz bir model olarak Laurus Koltuk Takımı’nı inceleyebilirsiniz. Kusursuz bir uyum sağlayan yeşil tonları ve kadife kumaşın başarılı bir şekilde uygulandığı bu takım, kış mevsimi için değişiklik yapmanızı sağlayacak şık bir pufa sahip. Ev dekorasyonu için ilham alabileceğiniz puf modeli; kapitone dikiş detaylı şık duruşunu kadifenin pürüzlüğü ile birleştiriyor. Sizler de bu stilde şık bir parça ile ev dekorasyonunuzda etkili bir değişiklik yapabilirsiniz.

Carpinus Yemek Odası

Fon Perdeleriniz için Lüks Bir Kumaş: Kadife Şıklığı

Perde, ev dekorasyonu içerisinde mevsime göre değiştirilen parçaların başında geliyor. Yaz mevsiminde daha ince kumaşlar ve renkler tercih edilirken kış aylarında ise daha kalın ve soğuk havaya uygun dokular kullanılıyor.

Kış mevsimini karşılamaya hazırlandığımız bugünlerde kadife kumaşlı fon perdeler de önerilerimiz arasında yer alıyor. Bulunduğu mekâna sıcak bir görünüm kazandıran kadife kumaş ile tasarlanan perdelere, salonunuzda ya da yatak odanızda yer vererek kış mevsimi için evinizi güzel bir atmosfere bürüyebilirsiniz. Kadife kumaş, lüks bir görünüme de sahip olduğu için en önemli tamamlayıcı parçalardan olan perdede bu dokuyu tercih ederek tüm odada şıklığı ve ihtişamı hissettirebilirsiniz. Şıklığı ve asil duruşu ile her dönem en çok tercih edilen kumaşlardan olan kadifenin etkisini, küçük ama etkili parçalarda kullanarak kış mevsimini yeni bir atmosfer ile karşılayın.

Kış mevsimini yansıtan bir dekorasyon için ilham verici ‘İçinizi Isıtacak Şömineli Ev Dekorasyonu Fikirleri’ başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.