Yemek masası takımı, ev dekorasyonu içerisinde lezzetli sofralara ev sahipliği yapar ve keyifli anları paylaşmak için sevdiklerimizi etrafında toplar. Bu nedenle sahip olduğu özellikler bakımından özenle seçilmesi gereken mobilyaların da başında geliyor.

Evlerin mimari planlamasına göre yemek odası, kimi zaman salon takımı ile birlikte konumlandırılabildiği gibi uygun alana sahip evlerde yemek odası takımına özel bir alan ayrılabilmekte. Salonda ya da ayrı bir odada bulunan yemek odası takımı, evin genel dekorasyonuna tasarımı bakımından uyum sağlayarak ev dizaynında bir devamlılık sağlamalıdır. Tasarımın yanı sıra yemek odasını oluşturan takımın her bir modülü, sahip olduğu özellikleriyle de kullanım kolaylığı sağlamalıdır. Bu nedenle yemek odası takımı seçerken işlevsel özellikler sunmasına da dikkat ederek evinizin alanını daha verimli ve kullanışlı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. İşlevsel özellikleri ile öne çıkan yemek odası modellerine yer verdiğimiz içeriğimize gelin birlikte göz atalım:

Açılabilir Yemek Masaları ile Misafirlerinizi Rahatlıkla Ağırlayın!

Yemek odası dekorasyonunu oluştururken kapladığı alan bakımından konumlandırılması en zor olan modül, şüphesiz yemek masası oluyor. Yemek masasının sahip olduğu ebatlar, odanın kullanışlı şekilde değerlendirilmesi açısından en önemli kriterlerden biri olarak görülmektedir. Çok geniş ve uzun tasarıma sahip yemek masası takımı, oda içerisinde alanı daraltarak ferah bir görünüm oluşmasını engelleyebiliyor. Bu noktada açılabilir yemek masası tasarımları, sunduğu işlevsellik ile odanızın alanını en verimli şekilde değerlendirmenize olanak sağlayan seçeneklerden biri olacaktır.

Günlük kullanımlarınızda yemek masanızın ebatları yeterli büyüklüğü ile beklentilerinizi karşılayacaktır. Ancak misafirlerinizi ağırladığınız zamanlarda daha geniş ve uzun bir masaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Açılabilir özelliğe sahip yemek masası, bu gibi durumlarda tam da ihtiyaç duyduğunuz konfora sahip olmanızı sağlayacaktır. Yemek odası modelleri seçiminizde bu özelliklere sahip Natello Yemek Odası gibi tasarımlara göz atabilir hem günlük kullanımlarınız hem de misafirlerinizi ağırladığınız anlar için rahatlık sunan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Fonksiyonel Konsol Tasarımlarına Evinizde Yer Açın!

Yemek masası takımı içerisinde en önemli modüllerden bir diğeri de sunduğu saklama alanı açısından konsol modelleri oluyor. Yemek takımınızı oluşturan parçaları ve kişisel eşyalarınızı iç bölümünde konumlandırabileceğiniz konsol tasarımları, aynı zamanda ev dizaynını şıklıkla tamamlayan dekoratif bir parça olarak dikkat çekmektedir. Saklama alanı sunan bu modül, ebatları bakımından oda içerisinde yemek masası gibi büyük bir bölümü kaplamaktadır.

Flemens Yemek Odası

Yemek odanızın alanını daha kullanışlı şekilde değerlendirmenizi sağlayacak kapak tasarımına sahip modeller, takımı oluşturan her bir parçayı da rahatlıkla konumlandırmanızı sağlayacaktır. Flemens Yemek Odası tasarımında olduğu gibi kıvrımlı bir şekilde sağa ve sola doğru açılan konsol kapakları, alanın daralmasını önlemektedir. Bu stilde tasarımlar, konsolun hemen ön kısmında yer vereceğiniz yemek masası ve sandalyelerini rahatlıkla kullanmanızı ve odaya daha geniş bir görünüm kazandırmanızı sağlayacaktır. Yemek odası takımınızı seçerken fonksiyonellik sunan modellere öncelik verebilir, evinizi daha işlevsel bir düzen içerisinde oluşturabilirsiniz.

Alanı Geniş Gösteren: Beyaz Renkli Yemek Masası Takımı

Chloe Yemek Odası

Çoğu zaman salon bölümü ile birlikte kullanılan yemek odasında en çok zorlanılan nokta; yeterli alan ve ferah bir atmosfere sahip dekorasyon yaratmak oluyor. Beyaz ve açık renkli yemek masası takımları ise alan büyüklüğü için tereddüt edenlere en ideal seçenekleri sunuyor. İşlevsel özellikleri ile öne çıkan yemek odası takımı seçeneklerine yer verdiğimiz içeriğimizde bir diğer önerimiz; dekorasyonda aydınlık ve ferah bir atmosfer sunan beyaz renkli yemek masası takımı olacaktır. Yemek masası ve konsol gibi oldukça geniş bir alan kaplayan modülleri olduğundan daha küçük göstermenizi sağlayacak ve alan derinliği yaratacak açık renkli modelleri tercih ederek işlevsel bir yemek odası dekorasyonunu kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Yemek odası dekorasyonunu oluşturan en önemli modüllerden olan;
yemek masası sandalyesi seçimi hakkında fikir edinmek isterseniz ‘Yemek Masası Sandalyesi Nasıl Seçilmeli?’ başlıklı içeriğimizi de okuyabilirsiniz. Siz de önerilerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin!