Okulların açılıp öğrencilerin yeni bir döneme başlamasıyla yoğun bir çalışma temposu da beraberinde geliyor. Çalışma odaları için uygulanabilecek pratik değişiklikler işe koyulmayı sağlayacak önemli bir motivasyon kaynağı olabilir. Yaz tatilinde deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarırken yakaladığımız konforu çalışma alanımızda da yakalayabilmek mümkün.

  • Çalışma Masası

Bir çalışma odasının olmazsa olmazı tabii ki de masadır. Dolaplı, çekmeceli, raf sistemli bir çalışma masası olabileceği gibi sıradan bir dresuarı da çalışma masası olarak kullanabilmeniz mümkün. Binlerce seçenek arasından size en uygun masayı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey geniş bir masa tercih etmektir. Böylelikle bilgisayarınızla birlikte masada bulunan kaynaklar sizi kısıtlamayacak ve size konforlu bir çalışma alanı sunacaktır. Dirseklerinizi rahatça koyabileceğiniz, oturduğunuzda karın bölgenizin biraz üstüne denk gelen boyutlarda, ergonomik bir ürün tercih edebilirsiniz.

Editörümüz sıcak ceviz rengi ve özel tasarım ayaklarıyla dikkat çeken Flemens çalışma masasını öneriyor! Tamamlayıcı üst modülleriyle istediğiniz şekilde kişiselleştirebileceğiniz bu masayı kapaklı kitaplık ile birlikte kullanarak eşyalarınızı rahatlıkla organize edebilirsiniz.

  • Aydınlatma

Çalışma masanızı doğal ışığı en iyi alacak şekilde camı karşınıza alarak konumlandırabilirsiniz. Böylelikle gün ışığından maksimum fayda sağlarken aynı zamanda elektrikten de tasarruf etmiş olacaksınız. Aydınlatma güneş ışığı gibi doğal bir kaynak ile yapılırsa bu durum verimliliğinizi olumlu yönde etkileyecektir. İnsan fizyolojisini ve psikolojisini etkileyen en önemli etmenlerden biri şüphesiz güneş ışığıdır. Harici durumlarda ise en iyi seçenek masa lambası olacaktır. Masa lambanızı sağ elinizi kullanıyorsanız solunuza, sol elinizi kullanıyorsanız da sağınıza konumlandırarak ışık kaynağınızdan maksimum verim alabilirsiniz.

  • Sandalye

Saatlerce hiç kalkmadan çalışmamız gerektiğinde kullandığımız koltuk/sandalyenin konforlu olması çok önemli. Bu sebeple boyu ayarlanabilir, bel destekli çalışma sandalyelerini tercih etmenizde fayda var. Çalışma alanınız için kullandığınız mobilyaların kaliteli ve dayanıklı olması da hazırladığınız konforlu alanı uzun yıllar kullanmaya devam etmenizi sağlayacaktır.

  • Panolar

Çalışma masanızın karşısına ya da yakınına asacağız panolar çok daha organize olmanızı ve önceliklerinizi hatırlamanızı sağlar. Panonuza günlük-haftalık hedefler, mottolar, motive edici fotoğraflar ya da unutmamanız gereken notları asabilirsiniz. Odanızın dekorasyon tarzına ve zevkinize uygun olan metal ya da mantar malzemeli panoyu seçerek hem düzenli hem de daha trend bir çalışma alanına sahip olmanız mümkün.

  • Renkler

Çalışma alanınızda dikkatinizi toplamanızı sağlayacak renkler kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede odanız hem daha trend görünecek hem de daha kolay odaklanabileceksiniz. Örneğin sinir sistemini rahatlatan ve üretimi arttırıcı etkileri olan maviyi duvar, tablo ya da aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz. Bir diğer renk ise huzur, uyum ve güven etkisi yaratan yeşildir. Gözler için en rahat renk olduğu bilinen yeşil, doğanın rengi olması sebebiyle psikolojik olarak rahatlama sağlar. Duvar ve dekorasyon ürünlerinde kullanılabileceği gibi bitkilerle de istenen etki sağlanabilir.

  • Aksesuar

Çalışma odanızı daha modern hale getirecek ve motivasyonunuzu arttıracak bir diğer ayrıntı da aksesuarlardır. Duvarlarınızda sizi harekete geçirecek poster veya mottolar, rahatlamanıza yardımcı olacak tablolar; zaman yönetimi yapabilmek için duvar veya masa saatleri kullanabilirsiniz. Ayrıca baktığınızda size iyi gelecek ve güzel anılarınızı hatırlamanıza yardımcı olacak fotoğraf çerçevelerini de odanızdaki uygun alanlara asabilirsiniz.

  • Dinlenme Alanı

Çalışma odanızda daha verimli zaman geçirebilmek için molalarınızı değerlendirebileceğiniz konforlu bir dinlenme alanı yaratmayı deneyebilirsiniz. Bu alan için çalışma odanızın dekorasyonuna uygun, okumalarınızı yapmak ya da kahve molası vermek için kullanabileceğiniz bir koltuk edinmeye ne dersiniz? Kitaplık ve bitkilerle beraber konumlandırdığınız bir berjerle baktığınızda bile sizi dinlendirecek o alanı yaratmak oldukça kolay.

Editör Öneriyor!

Dinlenme alanınız için manuel olarak kontrol ederek oturma ve uzanma fonksiyonlarınızı ayarlayabileceğiniz Sleepy TV Koltuğu’ndan daha iyi bir seçenek olamaz.