Yatak odaları günün yorgunluğunu ve stresini attığımız mekânların en başında geliyor. Yoğun geçen bir günün sonrasında konforlu bir yatak ve kaliteli nevresimler bütün yorgunluğu alıyor. Ayrıca iyi bir uyku için yatak odanızda kullanacağınız renklerin çok büyük bir önemi var. “Yatak Odası Dekorasyonu Yaparken Akılda Tutulması Gereken 5 Kural” yazımızda da bahsettiğimiz gibi sağlıklı uyku konusunda hassassanız ve uykuya dalmanızı kolaylaştıracak bir ortam oluşturmak istiyorsanız, yatak odanızda uyumlu parçaları bir araya getirmeniz gerekir. Birbirine yakın renk tonlarına benzer dokulara sahip olan mobilyaları tercih edebilirsiniz. Renkler, diğer kullanım alanlarında nasıl psikolojimizi etkiliyorsa, yatak odasında tercih edilip kaliteli bir uyku uyumamızı sağlayacak bazı renkler de var.

Size huzur verdiğini düşündüğünüz renkleri yatak odanızda kullanabilirsiniz. Uykunuzun daha huzurlu olması için yeşilin ve toprak renginin yumuşak tonlarını duvarlarınızda kullanarak kendinizi doğa ile iç içe hissedebilirsiniz. Feng Shui felsefesinde önerilen yatak odası renkleri uçuk yeşil, uçuk mavi, uçuk pembe gibi açık ve gözü yormayan renklerdir. Yatak başlıkları ve mobilyalar da mümkün olduğunca duvarlar ile uyumlu ve açık renklerden olmalıdır.

Flemens Yatak Odası

En huzur verici renk olarak bilinen mavi renk, yatak odası için en doğru tercihlerden biri. Mavi, sakinliğin ve dinginliğin rengi olmasının yanında pek çok renk ile uyum sağlaması sebebiyle de dekorasyonu kolay bir renktir. Huzurlu ve konforlu yapısıyla mavi renk iyi bir uyku isteyenler için de iyi bir seçenek olacaktır.

Laurus Yatak Odası

Dekoratörlerin yatak odası için en sık kullandığı renklerden biri olan gökyüzünü andıran tonlarıyla mavi renk, sakin ve doğal atmosferi ile iyi bir uyku uyumaya yardımcı oluyor. Konfor Enamel Nakışlı Nevresim Takımını bu konforlu uyku alanını tamamlamak için tercih edebilirsiniz.

Sarı renk her ne kadar enerjik bir renk olarak bilinse de mavi ve yeşilden sonra gelen en huzur verici renklerden biridir. Sarı renk yatıştırır ve sakinleştirir. Bu özelliğiyle de iyi bir uyku için oldukça doğru bir tercihtir. Uyurken ve uyandığınız andan itibaren sarı rengin etkilerini gün boyu üzerinizde hissedebilirsiniz.