Hafta sonunuz için evinizde yada dışarıda sevdiklerinizle iyi vakit geçirebileceğiniz küçük aktiviteler planlayın. Beraber gülebileceğiniz insanlar tüm sterinizi alacak, hafta içi yorgunluklarınızı unutacaksınız.  Açık havada kısa süre de olsa yürüyün ve gökyüzünün tadını çıkarın. Hafta içi koşturmaktan gökyüzünü bile fark edemiyoruz.

Evinizde uzun süredir yapmayı planladığınız değişiklikler yada tamirler için bir başlangıç yapın.  Her gün işten çıkıp geldiğinizde sizi kucaklayan evinizin de ilgiye ihtiyacı vardır unutmayın. Eşyalarınızın tadını çıkarın, mutfağınızda güzel bir kahvaltı hazırlayın, koltuklarınızda kısa şekerlemeler yapın.

“Hafta sonu iş yok” cümlesine küçük bir parantez ekleyin ve pazartesinden itibaren yapmanız gerekenlerin listesini çıkarın. Bu liste için ayıracağınız kısa süre haftaya çok daha olumlu başlamanızı sağlayacak. Eğer mesai günleri “acaba bugün ne giysem?” diye düşünerek fazla vakit harcıyorsanız hafta sonu kendinize bir kaç kombin yapıp fotoğraflarını çekin.

Bütün bunları hafta sonuna sığdırmak zor değil. Planlı bir şekilde ilerlerseniz hem kendinize hem de planladığınız işlerinize vakit ayırabilirsiniz. Sevdiklerinizle huzurla geçirebileceğiniz bir hafta sonu dileğiyle.

Konfor Ailesi