Genç odası evin belki de en ilham verici bölümüdür. Dizayn ederken keyif alacağınız genç odalarında en önemli nokta hareket alanını kısıtlamayan bir tarz yaratmaktır.

Bir gencin odası uyku alanından daha fazlasıdır. Bağımsızlıklarını keşfetmeye başlarken, arkadaşlarıyla olabilecekleri, ders çalışabilecekleri ve aktivite yapabilecekleri bir odaya sahip olmaları önemlidir. Rahat bir uyku alanı, özelleştirilmiş çalışma alanı, arkadaşlarla dinlenme yeri, genç odasında olması gerekli alanlardır.

Parça parça eşyalar yerine bir takım almak her zaman için daha kullanışlı ve tercih edilen konsepte uyumlu olacaktır. Eğitim ihtiyaçlarını da göz önüne alarak kitaplık, çalışma masası gibi mobilyalarla bir bütünlük sağlanacaktır.

Gençlerin alanlarını kişiselleştirmelerine izin vermek önemlidir. Duvarlarda boş alanların olması, diledikleri dekoratif objeleri kullanmalarına olanak sağlar. Bu duvar renklerinin nötr tercih edilmesi uygun olacaktır. Genç odalarında bir duvarın farklı renge sahip olması ya da bir duvar kağıdı ile kaplanması da genellikle tercih sebebidir. Bu durum odanın hem genişlemesine hem de mobilyaların ön plana çıkmasına neden olacaktır. Ayrıca renk seçiminin de önemi büyüktür. Enerjik bir renk paleti genç odasının havasını her daim canlı tutar.

Çalışma masasının üstünde ve altında depolama alanına sahip dikey çalışma alanı, masaların dağınık kalmasını önlemek için mantar panoları tercih edilebilir.

Rahat bir uyku alanından da bahsetmiştik. Bunu sağlarken fonksiyonlu özelliği ile mükemmel bir depolamaya sahip Hillary Genç Odasındaki çekmeceli ve bol modüllü bu karyola kişiye özel oluşuyla da eşsiz. Genç odasındaki vazgeçilmez mobilyanız olmaya aday bu ürünü ve farklı konseptlerini buradan inceleyebilirsiniz.

 

Kısacası gençler kendilerini güvenli ve rahat hissettikleri için odalarında vakit geçirmeyi severler. Bu özellikle bir genç kızın odası için geçerlidir. Doğal olarak iyi hissettiren kumaşlara, sevimli tasarımlara ve yumuşak dokulara odaklanılmalıdır.