Televizyon toplumsal kültürümüz içerisinde büyük bir öneme sahip. Bu durum dekorasyonda bile kendisini fark ettiriyor. Birbirinden farklı TV ünitesi tasarımları ile herkes yaşam alanlarına televizyonları şık bir şekilde dahil etmek istiyorken, üniteler artık sadece salonda değil, mutfakta bile kendisine yer bulabiliyor.

Toplum olarak televizyon bağımlılığına fena halde karşı olsak da bulunduğumuz ortamlarda televizyon olması konusunda ısrarcı davranıyoruz. Evinizi düşünün, televizyon sadece bir odada mı var? Cevabınız birden fazla odayı içeriyorsa, yazının bundan sonraki kısmının ilginizi çekebileceğine eminiz. Mutfakta başka, oturma odasında başka, kış bahçesinde bahçe bir televizyon kullanıyorsanız, bunların her birini ortama şık bir şekilde dahil edebilmeniz için TV üniteleri ihtiyacınız olacaktır. Peki, hangi ünitelere? Birbirinden farklı tasarımların söz konusu olduğunu daha yazıya başlar başlamaz söylemiştik. Seçenek ne kadar çoksa, seçim yapmak o kadar zor, ama merak etmeyin. Bu konuda en pratik tüyoları sizlerle paylaşarak doğru ortamda doğru ünite seçimini gerçekleştirebilmenize yardımcı olacağız. Gelin kullanılacak ortamlara göre televizyon ünitesi seçimine biraz yakından bakalım:

Seçkin Salonlar için TV Ünitesi Tasarımları

Yaşam alanlarımızın en gözde ortamı salonlar. Durum böyle olunca elbette salon dekorasyonu konusu diğer alanlara göre daha titiz olmak zorunda kalıyoruz. Daha önce seçkin salon dekorasyonu temalı yazımızda bu alanı en şık nasıl dekore edebileceğinize dair önerilerimizi sunmuştuk. Şimdi ise salon için TV ünitesi seçeneklerine göz atacağız.

Carpinus TV Ünitesi

Salon için TV ünitesi seçerken daha çok gösterişli seçenekleri değerlendirmeniz gerekir. Büyük boyutlara sahip olan, gösterişli detayları bulunan ve doğal ahşabın kullanıldığı TV ünitesi tasarımları iyi bir seçenek olabilir. Bu konuda Konfor ünite seçenekleri içerisinde önerimiz Carpinus TV ünitesi olacak. Sadeliğin şıklığını yansıtan, ahşap görünümü ile beğeni kazanan Carpinus, aynı ahşabın kullanıldığı aksesuarlarla birlikte kusursuz bir uyum yakalayabiliyor. Gri koltuk takımları ile birlikte uyumlu bir kullanım sunan TV ünitesine dair detaylara ürün sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Salon için TV ünitesi seçeneklerinden bir diğeri de Ferris TV ünitesi olabilir. Güneş almayan salonlara aydınlık katacak olan Ferris, beyaz  ve ahşabın en güzel örneklerinden birini yansıtıyor. Yaşam alanlarında beyazı ahşapla birlikte kullanmak isteyenlerin favorisi olacağa benzeyen Ferris, modern görünümü ile de beğeni kazanıyor. Açık renklerin hakim olduğu bir dekorasyon gerçekleştirmek istiyorsanız, TV konsolu seçiminde Ferris değerlendirebileceğiniz seçenekler içerisinde yer almalıdır.

Oturma Odası için TV Ünitesi Seçimi

Oturma odası genel olarak küçük bir metrekareye sahip olur. Ancak evin en sosyal alanı olduğu için, konforlu ve işlevsel şekilde dekore edilmesi gerekir. Oturma odası dekorasyonu yaparken mümkün olduğunca özgür alanının daralmasına neden olabilecek büyük mobilyaları tercih etmemek gerekir. Bu durum TV ünitesi seçiminde de dikkat edilmesi gereken unsurlardan biridir. Eğer oturma odası için TV ünitesi seçiminde bulunacaksanız, daha çok küçük boyutta, ama işlevsel özellikle seçenekleri değerlendirmelisiniz. Az yer kaplayacak, ama hem şık hem de kullanışlı özellikte olacak olan TV ünitesi, bu alanda işinizi fazlasıyla kolaylaştırabilir. 

Oturma odası için Konfor TV ünitesi seçenekleri içerisinde değerlendirebileceklerinizden biri de Connie TV ünitesi olabilir. Modern ve şık görüntüsü ile dikkat çeken Connie, yaşam alanlarınızın havasını değiştirme konusunda etkili parçalardan biri. Alt ve üst modülü ayrı olarak da kullanılabilen Connie, ahşap ve beyazı bir arada kullanmak isteyenlerin favori seçeneklerinden biri olmayı başarıyor. Dar oturma odaları için tercih edilebilecek Connie, çok yer kaplamamasına rağmen birçok eşyayı konumlandırabilmenize de izin verdiği için kullanışlı seçeneklerden biri.

Connie TV Ünitesi

Caruzel TV ünitesi de oturma odasında kullanılabilecek özellikleri taşıyan seçeneklerden biri. Biraz daha koyu ahşap seçenekleri kullanmak isteyenlerin tercihi olan Caruzel, şık detayları ile de dikkat çekiyor. Eğer oturma odasından beklentiniz sadece rahat rahat TV karşısında zaman geçirmek, dinlenmek değilse; şık detaylara da yer vermek istiyorsanız, Caruzel bu konuda beklentilerinize cevap verecek bir seçenektir. Uyumlu dekoratif parçalar kullandığınızda ortamı çok daha şık hale getirmeniz mümkün olacaktır.

Kış Bahçesi için TV Ünitesi

Kış bahçesi yaza kadar keyifle zaman geçirdiğimiz alanlardan biri oluyor. Haliyle bu kadar çok kullanılıyor olması, burada televizyon bulundurma durumunu da beraberinde getiriyor. Zaman geçirdiğimiz alanları televizyon olmadan düşünemiyoruz. Bu nedenle kış bahçelerinde de televizyona yer vermeye çalışıyoruz. Bu amaçla kış bahçesi de televizyon konsolu bulundurmamız gereken alanlardan biri oluyor. Ancak bu alan bir salon kadar geniş olamayacağı için daha küçük ve kullanışlı seçeneklere yer vermek gerekir. Alt ve üst modüllerini ayrı ayrı kullanabileceğiniz seçenekler bu alanlarda daha özgür dekorasyon yapmanıza olanak sağlayacağı için işinizi kolaylaştıracaktır. Kış bahçesinde daha geniş bir kullanım alanı bırakmak için koltuk seçimini de köşe koltuklardan yana yapabilirsiniz. Bu konuda detaylı öneriler için Köşe Koltuk Takımları ile Çabasız Şıklık başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

TV ünitesini nerede kullanacak olursanız olun, işlevsel özelliklere sahip olmasına dikkat edin. Kapaklı dolapları ve geniş rafları bulunan TV üniteleri, kullandığınız alanlarda nereye koyacağınızı bilmediğiniz eşyalarınıza yer bulmanızı sağlayacaktır. Sizin TV ünitesinde seçimleriniz nasıl modellerden yana oluyor? Bu konuda deneyimlerinizi ve önerilerinizi bizlerle paylaşabileceğinizi unutmayın!