Evlilik kararı aldıktan sonra en heyecanlı ve stresli dönemlerden biri olan düğün hazırlığı başlar. Gelin ve damat adayları, hazırlık aşamasında birçok karar vermek zorunda kalır. Bu kararlardan en önemli olanlardan biri de mobilya seçimidir. Evlenirken mobilya seçimi, kararsızlıkların sık yaşandığı bir süreçtir. Mobilya seçiminde doğru seçeneklerin değerlendirilmesi uzun süreli kullanım için önem taşır. Yeni kurulan yuvaya eşya seçerken tarzınıza karar vermelisiniz. Minimalist yaklaşımın izlerinizi taşıyan mobilya seçenekleri, zamansız bir şıklık yaratır.

Hillary Köşe Takımı

Mobilya Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobilya seçiminde birçok farklı unsur göz önüne alınmalıdır. Düğün paketi içerisinde sunulan mobilya modelleri, erişilebilir fiyat seçenekleri ile iyi bir tercih olabilir. Evlilik hazırlığı sırasında birçok masraf çıktığı için bütçenizi çok zorlamak istemiyorsanız düğün paketlerine göz atabilirsiniz. Mobilya seçiminde evinizin büyüklüğü önem taşır. Küçük evlerde, daha az mobilya parçaları ile ideal bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Büyük ve geniş alana sahip evlerde ise mobilya seçerken takımları değerlendirebilmeniz mümkün.

Mobilya seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Dekorasyon stilinize uygun olması,
  • Konforlu ve rahat bir kullanım sunması,
  • Dayanıklı malzemelerden üretilmesi,
  • Moda renkler içermesi ve trendleri yansıtması şeklinde sıralanabilir.

Yeni evinizi düzenlerken, yaşam standartlarına uygun mobilyaları değerlendirmeniz gerekir. Oturma odasında çok fazla zaman geçiriyorsanız bu alan için seçtiğiniz koltuğun geniş ve rahat olmasına özen göstermelisiniz. Sadece şık göründüğü için tercih ettiğiniz koltuklar zamanla sizi memnun etmeyecektir.

Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

Mobilya seçiminde en önemli unsur evin şeklidir. Kapıların genişliği, duvarların yapısı, odaların metrekaresi ve kör noktaların değerlendirilmesi için detaylar mobilya seçiminde büyük rol oynar. Yaşamayı planladığınız evin yapısına göre mobilya seçimi yaparak daha pratik bir yaşam sürebilirsiniz. Dar ve uzun kolidorları, uygun mobilyalar ile kullanışlı hale getirebilmeniz mümkün. Geniş ve kör noktalarda kalan duvarları, gömme dolap gibi fonksiyonel mobilyalar ile değerlendirebilirsiniz.

Mobilya seçiminde tarzın ve renklerin enerjisinden faydalanarak daha hoş bir yaşam sürebilirsiniz. Sade tasarıma sahip açık renk mobilyalar, minimalist bir dekorasyon stili yansıtır. Karanlık ve küçük evler için bu dekorasyon stili daha uygun bir seçim olur. Evinizin güneş alma durumuna göre renk seçimi yapabilirsiniz. Aydınlık ve ferah evlerde, iddialı renklerle enerjinizi yükseltebilmeniz mümkün. Özellikle oturma ve yemek odasında tercih ettiğiniz mobilyaların yaşam alanlarınızı daraltmadığından emin olmanız gerekir. Takım halinde sunulan mobilyalar için yeterli yeriniz yoksa tek parça mobilyaları değerlendirebilirsiniz. Farklı tarza sahip eşyaları bir arada kullanarak sıra dışı bir dekorasyon stili yaratabilirsiniz.

Mobilya Seçiminde Önemli Detaylar

Mobilya seçiminde kullandığınız diğer eşyaların da önemi vardır. Eğer mutfakta fazla zaman geçiriyor ve yemek yapmayı seviyorsanız, mutfak eşyalarınız fazla olabilir. Bu yüzden mutfağınızı daha kullanışlı hale getirmek için ekstra dolap ve raf seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Kitap okumayı çok sevenler için geniş kütüphaneler idealdir. Salon ve oturma odasına, kitaplarınızı düzenleyebileceğiniz büyük bir kütüphane yerleştirebilirsiniz. Evde zaman geçirmeyi sevenler için konforlu koltuklar uygun tercih olur. Geniş kanepeler, yumuşak yastıklar, üst düzey konfor sunan yataklar ile yaşam alanlarınızı güzelleştirebilmeniz mümkün.

Evlilik hazırlığında mobilya seçimi yaparken geleneksel alışkanlıklara yönelmek yerine yaşam standartlarına uygun seçenekleri değerlendirmeniz gerekir. Gereksiz mobilyalar yerine kullanışlı ve fonksiyonel tasarıma sahip modelleri inceleyebilirsiniz. Konfor Mobilya, erişilebilir fiyat ayrıcalığı ve dayanıklı malzeme seçimi ile yaşam alanlarınızı daha keyifli bir hale getirir. Siz de yeni kuracağınız yuvada rahat ve mutlu bir yaşam sürmek için Konfor Mobilya’nın sunduğu modern tasarıma sahip seçenekleri değerlendirebilirsiniz.