Yuva dediğimiz, işten eve dönerken gitmek ve ayaklarımızı uzatmak için can attığımız biricik evlerimiz! Hepimiz içinde ferahça yaşayabileceğimiz evler arzuluyoruz, ancak bu her zaman mümkün olmuyor. Küçük salonlar, dar mutfaklar derken tadımız kaçabiliyor. Peki, size güzel dekorasyon önerileri versek ve bu öneriler ile evinizdeki dar alanları daha geniş gösterebileceğinizi söylesek?

O zaman lafı daha fazla uzatmayalım ve bakalım, küçük evleri daha geniş gösterebilmenin yolları nelermiş?

Mobilya Seçimi İle Başlıyoruz

Eviniz küçük ise mobilya seçiminde yekpare parçalara ve düz desenlere odaklanmalısınız. Örneğin, küçük bir salonunuz varsa köşe takımı tercih etmek size bolca alan kazandıracaktır. Köşe takımının deseni ise asla karmaşık olmamalı. Mobilyada düz renkler tercih edip, aksesuarla renklendirmeye çalışırsanız hem enerjik, hem de ferah bir görünüm elde edersiniz.

Gözlerimizi kapatalım ve hayal edelim; köşe takımınızı mavi çiçek desenli kırlentler ile hareketlendirmek sizce de çok güzel olmaz mıydı? Cevabınız evet ise üretimi Konfor Mobilya güvencesiyle sağlanan Mirana Köşe Takımı salonu küçük olanlar için harika bir öneri.

Marlon New Koltuk Takımı

Doğru Renk Seçimi İle Ferahlıyoruz

Bir yeri geniş göstermek için açık renkler tercih edilmeli derler. Aslında bu tam olarak doğru değildir. Koyu renkler ile açık renkler arasında doğru kontrastlar oluşturursanız, alanı daraltmadan rahatlıkla dilediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Marlon New Koltuk Takımı’nda olduğu gibi koyu bir renk seçtiyseniz duvarlarınızı açık renklerde boyamalı ve diğer mobilyaları yine açık renklerde seçmeliyiz. 

İşlevsel Eşyalar İle Alan Açıyoruz

Eşya ile dolu bir ev mi sizi daha mutlu eder, yoksa enerjinize alan açan bir dekorasyon mu? Hepimiz evimize geldiğimizde rahat bir nefes almak isteriz. Bu nedenle az eşya tercih etmek ve eşyaların işlevselliğine odaklanmak en iyi seçim olacaktır. Mesela, yatak odanızda baza tercih ederek, bazanın sağladığı depolama alanını değerlendirebilir, eşyalarınızı dağınıklığı önleyecek şekilde yerleştirebilirsiniz.

İşlevsel eşyalar ile ilgili sunacağımız dekorasyon önerileri arasında bir diğeri de tv üniteleri. Salon ya da oturma odanızda şıklıktan taviz vermeden, duvar modülleri ve depolama alanlarıyla öne çıkan fonksiyonel tv üniteleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede saklamanız gereken eşyalarınız için daha fazla alan açarken, odanızdaki alandan da tasarruf edebilirsiniz.

Hayat kurtaran basit ama etkili püf noktalardan bir diğeri de dekoratif kutular. Depolama alanlarınızı artırırken iç alanların verimli kullanımı açısından eşyalarınızı kategorilere ayırarak dekoratif kutular kullanabilirsiniz.

Atıl Kalmış Alanları Değerlendiriyoruz

Evlerde genellikle atıl kalan ve kullanılmayan duvar köşelerini ise berjerler ile değerlendirebilirsiniz. Hem oturacak daha fazla alan açılmış olur, hem de ahenkli bir görünüm elde edersiniz.

Küçük alanlarınız için berjer seçimi yaparken hantal olmayan ve diğer parçalarla kontrast oluşturacak renkte bir tercih yapmanız önemli. Böylece ufak bir dokunuşla hem oturma alanınızın havasını değiştirebilir, hem de daha verimli kullanabilirsiniz.

Uyum İle Huzuru Evimize Getiriyoruz

Evinizde kullandığınız mobilyaların ve tercih ettiğiniz renklerin uyumunun ne kadar önemli olduğunu biliyor musunuz? Bu nedenle özellikle mobilyalarınızda uyumu kaybetmemek adına takım tercih edebilirsiniz. Flemens Yemek Odası Takımı modelimiz gibi hem modern, hem de doğal bir görünüme sahip olan mobilyaları takım olarak kullanmanızda fayda var.

Flemens Yemek Odası

Evinizi ne kadar çok sevdiğinizi biliyoruz. Bu nedenle Konfor Blog’da evinizde uygulayabileceğiniz pek çok dekorasyon önerileri paylaşıyoruz. Salon dekorasyonundan, yatak odası yerleşiminize, kumaş seçimlerinizden, renk uyumlarınıza kadar evinizin ihtiyacı olan tüm püf noktalar için yazılarımızı takip etmeye devam edin.