Küçük odalar sınırlı hissettirebilir. Ancak bazı yerleşim düzenleri ve tasarım konseptleri iç mekanların olduğundan daha geniş görünmesini sağlar. Odaların işlevine bağlı kalarak daha geniş ve özenle tasarlanmış bir ev yaratmak için bazı ipuçlarını paylaşmak istedik.

Duvarlarda ve zeminde açık renkler kullanın.

Açık renklere sahip bir odanın daha büyük ve daha parlak görünmesi genel olarak bilinen bir gerçektir. Daha koyu renkler ışığı yansıtmak yerine emer ve mekanı daha küçük hissettirir. Odanın havadar olmasını sağlamak için daha açık renkli zeminlerin yanı sıra duvar renklerini tercih edebilirsiniz.

Ferahlık yaratmak için mobilyaları duvardan çekin.

Mobilyaları duvara doğru itmek, alanın sıkışık görünmesini sağlar. Ferahlık hissi yaratmak için mobilyalarınızın kenarları ile duvarlar arasında daima biraz alan bırakın. Duvar ve büyük eşyalarınız arasında biraz boşluk bırakılırsa alanın daha açık görünmesi sağlanır. Açıkta kalan yan alanlara da fonksiyonel sehpa yerleştirebilirsiniz. Konfor Mobilya yan sehpaları buradan inceleyebilirsiniz.

Gizli depolama alanına sahip ve çok amaçlı öğeleri kullanın.

Evinizdeki her oda için geçerli olan bu depolama ipuçları ile alanınız büyük ve ferah olur, düzenli bir görünüm elde edersiniz.

Odayı dolduran sayıca az mobilyalar seçin.

Küçük oturma odalarında, birden fazla küçük parça yerine büyük bir kanepe dağınıklığı azaltır ve bir odayı daha büyük hissettirir. Küçük alanlarda büyük etki bırakan Bass New Köşe Takımı aradığınız ideal takım olabilir.

Tavan ışıklarını her zaman kullanmayın.

Yukarıdan aşağı aydınlatma, tüm ışığı tek bir alanda toplar. Bunun yerine, ışığı etrafa yaymak ve gözü odanın etrafına çekmek için küçüklü büyüklü abajurlar kullanabilirsiniz.

Yatağınız yerden yüksekte olsun.

Yatağınız odanın büyük bir bölümünü kaplıyor bile olsa yerden yüksekte ise alanı geniş gösterecektir. Hem yatağın hem de duvarlardaki bir saatin ya da tablonun, odanın alt yarısına doğru konumlandırılması ve üst yarıyı neredeyse boş bırakması yüksekliğin vurgulanması demektir. Örneğin tavandan sarkan tek ampul de ferahlığı simgeler. Bu konsepte uygun Flemens Yatak Odasını buradan inceleyebilirsiniz.

Ayakları açık ve geniş mobilya önemlidir.

Yerle bir ya da ayakları gözükmeyen bir kanepe yerine, açık ayakları olan daha büyük parçalar küçük bir alan için mükemmeldir. Furion Koltuk Takımının yüksek ve ince ayakları modern görünüm ile odanızı şık bir dokunuşla genişletiyor. Ferah, şık ve konforlu Konfor Mobilya koltuk takımlarını buradan inceleyebilirsiniz.