Hava yavaş yavaş ısınırken pencerelerinizi açıp gün ışığını içeri almaya başladınız. Doğa kış uykusundan uyandı, peki ya eviniz? Onu kış uykusundan nasıl uyandıracağınızı biliyoruz. Sizin için tamamen eğlenceli bir dekorasyon listesi hazırladık. Keyifle uygulayacağınıza eminiz. Hazırsanız başlıyoruz!

Bu Dekorasyon Önerileri Baharı Evinize Getirecek!

Belki de baharın en güzel ayındayız. Çiçekler açıp mis gibi kokuları doğaya dağılmışken, evinizi de bahara hazırlamanızın zamanı geldi. Birkaç hafta yağmurlu geçecek olsa da bu durum evinizde baharın tazeliğini yansıtmanıza engel değil. İşte bahar dekorasyonu yaparken kullanabileceğiniz birkaç öneri:

Mavi duvarlar…

Duvarları maviye boyamak bahara kucak açmak değil de ne? Oturma odası ya da salonda bir duvarı maviye boyayarak evinizi bahara hazırlayabilirsiniz. Bahar temizliği yapmaya hazırlandığınız şu süreçte hazır evinizi ayağa kaldırmışken duvarları boyatmayı da aradan çıkarabilirsiniz. Mavi duvarların önünde açık gri koltuk takımı da nötr bir ortam oluşturacağı için oldukça uygun ve hoş gözükecektir. Konfor imzalı Grossi koltuk takımı bu konuda iyi bir örnek olabilir. Ürün özelliklerini detaylıca incelemek ve fotoğraflarına göz atmak ilham verebilir.

Lavantalar…

Lavantalar şüphesiz baharın müjdeleyicisiler. Kapınıza asacağınız çelenk şeklinde lavantadan bir kapı süsü ve salonda zarif bir vazo içerisinde yer vereceğiniz lavantalar, mis kokusu ile evinizin her yanında baharı hissettirirken hem çok özel bir aksesuar olacak hem de misafirlerinizi kendisine hayran bırakacaktır.

Çiçekli yastıklar…

Bahar denince herkesin aklına ilk gelen şey çiçekler. Bu nedenle bahar dekorasyonu yaparken çiçek desenleri olmazsa olmazların başında geliyor. Perdelerinizi ya da koltuklarınızı boydan boya çiçek desenleriyle döşemenizi önermeyeceğiz. Bu country ev dekorasyonu yapmak isteyenler için iyi bir fikir olsa da günümüzün modern evlerinde çok da sağlıklı sonuçlar doğurmuyor. Ancak yastıklarınızı çiçeklendirebilirsiniz. Küçük çiçek desenlerinin bulunduğu yastıklar hem konuklarınızın içini açar hem de ortamın taze görünmesine olanak sağlar. Enerjisi yüksek bir oturma odası dekorasyonu yapmak isteyenler Hillary köşe takımı ve yastıklarını mutlaka görmeli! Küçük pembe çiçeklerin yer aldığı yastıklar tam anlamıyla baharı simgeliyor.

Hillary Köşe Takımı

Aklınızda Bulunsun: Hillary köşe takımı ihtiyaç duyduğunuzda oldukça konforlu bir yatağa da dönüşebilir. Yatak olabilme özelliğine sahip köşe koltuk, özellikle alandan tasarruf etmek istediğiniz küçük odalarınız için ideal bir seçenek. Görmenizde fayda var.

El dokuması bir halı…

Eğer ev dekorasyonunda ağırlıklı olarak nötr renkleri kullandıysanız, içerisinde birkaç canlı rengi barındıran el dokuması bir halı tercih etmenizi öneririz. Tasarımcıların bahar için dekorasyon önerileri arasında yerini alan el dokuması halılar ortamda çok özel bir detay olacaktır. Ayrıca renkleriyle yaşam alanınızın enerjisini yükseltmeyi başaracağına eminiz.

Krem mobilyalar…

Koyu renk mobilyalar kış aylarında ideal olabilir ama baharın gelmesiyle birlikte oturma odanızda iç açıcı mobilyalar görmek isteyebilirsiniz. Oturma odanız en çok zaman geçirdiğiniz alan olduğu için burada geçirdiğiniz zamanı daha keyifli hale getirecek mobilyaları tercih etmek en doğal hakkınız. Bizim bu konuda önerimiz krem rengi mobilyalara yer vermeniz. Hillary TV ünitesi gibi açık renklerin hâkim olduğu bir televizyon konsolunu tercih edebilirsiniz. Genel olarak oturma odaları dar alanlar olduğu için Hillary TV ünitesi tasarımsal özellikleri ile de burası için ideal seçenek olacaktır.

Çiçekli bir başlık…

Yatak odasında da pekâlâ bahar dekorasyonu yapabilirsiniz. Küçük çiçekli bir yatak başlığı bile ortamı bahara hazırlamanıza olanak sağlayabilir. Ancak hazır zamanı gelmişken yatak odamı baştan sona yenileyeyim düşüncesindeyseniz, Softland yatak odasını incelemenizi öneririz. Beyaz mobilyanın tercih edildiği yatak odasında pembe çiçekli başlık oldukça hoş bir hava yaratıyor. Hem çok kullanışlı hem de çok ferah bir görünüme sahip olan Softland, kaliteli malzeme seçimi ile uzun süre yeni gibi kullanabileceğiniz bir seçenek. Sadece tasarımı ile değil, işçilik ve malzeme kalitesi ile de sizden tam not almayı başaracağına eminiz.

Softland Yatak Odası

Daha fazla ayna…

Aynalar her zaman kullanıldıkları ortamı daha geniş ve ferah gösterir. Bu nedenle hangi oda olursa olsun dekore ederken aynaya yer vermeyi ihmal etmemelisiniz. Yatak odasında gardıropta bulunan aynalar bu konuda iyi bir kurtarıcı. Oturma odası ve salon dekorasyonunda da tasarımlarıyla öne çıkan büyük ayna seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Saksı ağacı…

Canlı bitkilere evde yer vermek her mevsim güzel ama baharda yeri bir başka. Küçük bir limon ağacı ortama büyüleyici bir koku verirken, pozitif elektrik yayacaktır. Yapma çiçeklerin negatifliğinden kurtulurken, saksı ağaçları ile evinizde doğanın izlerini barındırmak hoşunuza gidecektir.

Baharı kucakladığımız şu günlerde yaşam alanlarınızı kış uykusundan uyandırma zamanınız geldi. Bahar dekorasyonu için önerilerimize göz atabilir, siz de önerilerinizi bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz. “Dünyadan Trendler ve Ev Dekorasyon Tarzları” başlıklı yazımız da dekorasyon trendlerini öğrenmek için ilginizi çekebilir.