Romantik bir atmosfer denildiğinde akla ilk gelen mumlardır. Mumları sadece akşam yemeklerinde değil, evinizde her zaman kullanarak kendinize romantik bir ortam hazırlayabilirsiniz. Mumlar, bulundukları ortama kattıkları sakinlik ve yaydıkları dingin havayla stres azaltıcı bir özelliğe sahiptirler.  “Danimarkalıların Mutlu Yaşam Sanatı: Hygge” yazımızda da bahsettiğimiz gibi akşamları evinizde lambalar yerine mumlar yakarak sıcacık bir ortam oluşturabilirsiniz.

Yatak odalarında mum kullanmak da rahatlamanızı sağlayacak, odanıza şık ve romantik bir hava katacaktır. Yatak odanıza hoş bir görüntü ve romantik günlerde loş bir ışık sunan mumlar yatak odası dekorasyonlarının da vazgeçilmezidir.

 

Shellon Yatak Odası

Mumları evinizin farklı köşelerinde de kullanabilirsiniz. Örneğin evinize gelen misafirleri karşıladığınız alanda mumlara yer vererek onlara evinizde güzel zamanlar geçirecekleri mesajını verebilirsiniz. Yemek odalarının olmazsa olmazı mumlara konsolun üstünde ya da yemek masasının üstünde yer verebilir, yemek yediğiniz alanda şık ve romantik bir ortam yaratabilirsiniz. Banyolarınızın farklı köşelerine de, değişik renk ve kokularda yerleştireceğiniz mumlar, banyo yaparken de rahatlamanızı ve günün stresini üzerinizden atmanızı sağlayacaktır.

Natello Yemek Odası

Dekoratif aksesuarları kullanırken kendinizden de bir şeyler katmanız gerebilir. Örneğin kullanmadığınız bir kavanozu çiçeklerle, taşlarla veya kahve çekirdekleriyle doldurup içerisine mumları bırakıp salonunuzun bir köşesine şık bir dokunuş yapabilirsiniz.

Mumlar, bulundukları ortama dekoratif olarak şıklık katmalarının yanında verdikleri güzel kokular ile evimize pozitif enerji yayarlar. Aromaterapide de bitkiler, meyveler, kökler, yapraklar ve benzeri doğal maddelerle birlikte sıklıkla kullanılan mumlar, fiziksel ve ruhsal anlamda size rahatlık, huzur ve dinginlik vererek günlük sorunlardan ve stresten uzaklaşmanıza yardımcı olacaktır. Evinizde güzel kokulu mumlar yakmaya başladıktan sonra neden daha önce bunu yapmıyordum diyeceksiniz.

“Evinize Romantik Bir Hava Katacak Mumlar” dekorasyon önerilerini sizler için hazırladık. Bunların dışında sizin gözlemlediğiniz bilgileri ve evinizde kullandığınız mum dekorasyonlarını bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin. Aşağıdaki yorum alanı ve sosyal medya hesaplarımız bunu paylaşmanız için oldukça uygun! Konfor Mobilya’dan dekorasyon önerilerini ve daha fazlasını kaçırmamak için sosyal medyada da bizi takip edin!

Facebook Instagram Twitter Pinterest Youtube