Evinizin havasını değiştirecek fikirlerle karşınızdayız! Yaşam alanlarınızı görsel estetikliğe kavuşturmak ve öne çıkan ev dekorasyon modelleri seçeneklerini deneyerek son trendlere ayak uydurmak istiyorsanız, çok seveceğiniz modern ve evinize renk katacak fikirlerimiz için yazımızı dikkatlice okumanızı öneririz.

Ev Dekorasyon Modelleri İçerisinde En Gözdesi: Rustik

Her yerde karşımıza çıkmıyor, ama biz bu stile bayılıyoruz. Toprak tonlarının rustik tasarımlarla bir araya geldiği bu stil, 2018’de de ev dekorasyon trendleri arasında yerini alıyor. Sıcak, samimi ve doğal detaylarıyla dikkat çeken bir atmosfer yaratmak istiyorsanız, toprak rengi ve ahşap mobilya seçeneklerine biraz daha fazla yer vermeye özen göstermenizi öneririz.

Rustik ev dekorasyon modelleri bir zamanların en gözdesiydi. Seksenli yıllarda bu stilin hakimiyetini bilmeyen yoktu. Ancak modada geri dönüşler ev dekorasyon stillerinde de kendisi gösterdi. Tabi ki günümüzde bu stili yorumlayış biçimimiz seksenlere göre biraz daha farklı durumda. Artık o dönemin aksine çok daha doğal, sade ve sıcak renklerin hâkim olduğu bir rustik dekorasyon yapmayı tercih ediyoruz.

Haris Yemek Odası

Fark yaratmak isteyenler için rustik dekorasyon önerileri konulu yazımızı okumanız da bu konuda faydalı olacaktı.

Mat seramiklerin, toprak tonlarının, doğal ahşap desenlerinin tercih edildiği rustik dekorasyon için yaşam alanlarınızda kullanmak üzere tercih edebileceğiniz mobilya seçeneklerinden biri de Haris yemek odası olabilir.

Farklı Renkleri Bir Araya Getirin!

Renk psikolojisinin bir efsaneden ibaret olmadığını biliyor olmalısınız. Evinizde farklı renkleri bir araya getirerek çok daha şık ve etkileyici alanlar yaratabilirsiniz. Bunun için koltuk takımı seçenekleri içerisinden seçim yaparken kumaş rengine dikkat etmenizi öneririz. Genel olarak son dönemde gri koltuk takımı seçeneklerinin tercih edildiğini görüyoruz. Bu renk hem her daim moda olması hem de kir tutmaması nedeniyle popüler hale gelmeyi başardı. Ancak tek başına tercih edilmesi sıkıcı bir ortamın oluşmasına neden olabilir. Bu sebeple etkileyici ev dekorasyon modellerinde olduğu gibi canlı ve griye yakışacak farklı renkleri bir araya getirmenizi öneririz.

Marlon Koltuk Takımı

Gri koltuklar mavi ve mor yastıklarla bir araya getirildiğinde şık ve modern bir görüntü oluşabiliyor. Konfor koleksiyonu içerisinde yer alan Marlon koltuk takımı da buna en güzel örneklerden biri. Şıklığının yanı sıra göz alıcı renkleriyle de dikkat çeken Marlon, spor salon dekorasyonu için de tercih edilen koltuk takımlarının başında geliyor. Bu konuda kaliteli bir kumaş dokusuna ve konforlu oturum alanlarına sahip olması da etkili.

Yatak Odasında Kapitone Dikiş Moda!

Yatak başlıklarının da odanın dekorasyonunu büyük ölçüde etkilediği bir gerçek. Son dönemde birçok kişinin yatak odası dekorasyonu yaparken tercihinin sadelikten yana olduğunu görüyoruz. Sade, ama asil çizgiler her zaman olduğu gibi yine trend. Ev dekorasyon modelleri içerisinde yatak odası dekorasyonu yaparken yatak başlıklarında sadeliği ve modernliği bir araya getiren çizgilere sahip seçenekler ön planda oluyor. Bizim önerimiz ise kapitone dikişli modellerden vazgeçmemeniz.

Kapitone dikişli yatak başlıkları sade stilleri ve modern görünümleri ile modası geçmeyen detaylara sahip. Yatak odasının havasını bir anda değiştirmeyi başardığı da bir gerçek. Yıllar geçse bile zarafetini kaybetmeyecek özelliklere sahip olan bu başlıklar, deri ya da kadife kumaşlı olarak tercih edilebilir. Konfor imzalı yatak başlıkları seçeneklerine göz atmak doğru seçimi yapmak için iyi bir yönlendiriciye sahip olmanızı sağlayabilir.

Kendinizi Teknolojiden Uzak Bir Ortam Yaratın!

Evet teknoloji çağında yaşıyoruz, ama bu onu her alanımızda bulunduracağımız anlamına gelmiyor. İş yerinde bilgisayar, yolda telefon, evde televizyon derken her an teknoloji ile iç içe bir yaşam sürdürüyoruz. Bizi tembelleştiren bu durumdan kurtulmak için yaşam alanlarımızda teknolojiden uzak bir ortam yaratabiliriz. Bir kitap okuma köşesi oluşturmaya kim ‘hayır’ diyebilir ki?

Uygun bir pencere kenarını ya da eğer varsa şömine başı ortamı yaratmak için uygun alanlar olabilir. Bu alana bilgisayar ya da telefon sokmadan, arkanıza rahatça yaslanabileceğiniz bir koltuk ve huzur verecek sıcak dekoratif unsurları dâhil edin. Kadife dokulu bir puf kullanmak da iyi bir fikir olabilir. Yapay postlardan paspaslar da kendiniz için oluşturduğunuz bu özel alanda şıklık yaratabilir.