Renklerin evimize kattıkları ve bizlere neler hissettikleri her zaman önemli bir konudur. Birçok dekorasyonun temelini renkler oluşturur. Mavi dinginlik, krem ferahlık verir. Aralık ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde, yılbaşının yaklaşması ile her yerde kırmızı çılgınlığı görüyoruz. Yılbaşını kutlamak ya da kutlamamak apayrı bir konu olsa da kırmızının büyüsüne kapılmamak elde değil. Peki, kırmızının evimizde yoğunluğu ne olmalı? Baskın bir renk olan kırmızıyı evimizin büyük bir bölümünde kullanmak ne kadar doğru olur?

file_554b58410b16e

Uzmanların yaptığı açıklamalara göre baskın bir kırmızı rengi bilinçaltımızda kanı çağrıştırdığından, gerginliğe sebep oluyor. Kırmızı tonlarının yoğun olarak kullanıldığı alanlarda insanlar huzursuz olabilir. Ancak kırmızı enerji, güç, tutku ve aşkın rengidir.

file_55687acad24a1

Açık renklerle harmanlandığında bulunduğu yere enerji ve canlılık kazandırır. Kendine güveni yansıtan kırmızı özellikle yoğun aktivitenin olduğu, bol ışıklı alanlarda çok baskın olmayacak şekilde kullanılabilir.

file_554c5eea92e53

Odanız için tüm duvarlar yerine tek duvarda, aksesuarlarda ve kumaşlarda kullanılarak harmanlanan kırmızı renk, evinize canlılık ve dinamizm verecektir.

file_5568797e768a6

Özellikle çocuk odalarında yoğun olmayacak şekilde kullanılacak olan kırmızı ve tonları, çocuğunuzun dikkatini toplamasında yardımcı olacaktır.

file_554b48610ad3d

Konfor Ürünleri İçin Tıklayınız