Coronavirus sebebiyle zor günler yaşadığımız bu dönemde iş ve sosyal hayatımızda yaşanılan kısıtlamalar, düzen değişikliği ile uyku düzenimizde de değişiklikler yaşanabilmektedir. Endişe ve stres genellikle uyku düzenini etkileyebilir, insanlar virüse yakalanma korkusu nedeniyle iyi bir gece uykusu almakta zorlanabilirler. Bu uyku eksikliği de diğer sağlık sorunlarına yol açabilir. Doğru uyku olmadan, gün boyunca yorgun hissedilir. Bağışıklık sisteminin güçlü olması gereken bu dönemde kaliteli bir uyku çok önemlidir.

Uykusuzluğu yenmek ve mevcut uyku düzenimize devam edebilmek için yararlı olabilecek bazı bilgileri Konfor Yatak ailesi olarak sizinle paylaşmak istedik.

Dinlendirici Bir Uyku Ortamı Yaratmak

Neuvi Yatak

Yatak odanız dinlenmek ve uyumak için huzurlu bir yer olmalıdır. Yatak odası ortamınız uykuya dalmanıza ve uykuda kalmanıza yardımcı olmak için sıcaklık, aydınlatma ve gürültü açısından kontrol edilmelidir. Yatağınızın rahat olduğundan emin olmalısınız. Konfor Yatak olarak kaliteli bir uykunun ne denli önemli olduğunu biliyor ve sizin için mükemmel uyku ortamını oluşturuyoruz.

Kahve Tüketimi

Furion Koltuk Takımı

Kafein, dünyada yaygın olarak tüketilen bir uyarıcıdır. Bazı beyin kimyasallarının salınımını geliştirerek, yorgunluğu azaltarak uyarıcı bir etki yaratır. Aşırı miktarda kafein tüketimi uyku bozukluklarına neden olabilir. Virüs salgını öncesinde gün içerisinde tükettiğinizden daha fazla kahve tüketimi yapmamaya özen göstermeniz gereklidir. Çalışmalarınızı bitirip günün sonuna doğru konforlu sırt miderlerine sahip Furion Koltuk’a kendinizi bırakıp içtiğiniz kahvenin bir anlamı olmalı değil mi?

Rutine Sadık Kalmak

Nxtgen Verifresh Yatak

Düzenli bir programa ve düzenli uyanma sürenize sadık kaldığınızdan emin olmak önemlidir. Evden çalışmanız veya randevularınızın iptal edilmesi daha fazla uyuyabileceğiniz anlamına gelmez. Sirkadiyen ritim, vücudumuzun uyku zamanı ve uyanma zamanı geldiğinde nasıl ön gördüğüdür. Sirkadiyen ritminizi stabilize etmeye yardımcı olmak, home ofis çalışmanın uyku düzenini etkilememesi için sabahları saatinizi işe gidecekmiş gibi kurun ve her sabah aynı saatte uyanmaya özen gösterin. Ne de olsa Nxtgen Verifresh Yatak güne dinlenmiş olarak başlamanız için tüm detayları düşündü. Active Support Teknolojisine sahip Nxtgen Verifresh Yatak‘ta bulunan yaylar arasında yüksek hava dolaşımı sağlayarak daha serin bir uyku ortamı yaratır ve uyku halindeyken kaslarınızın doğal bir şekilde gevşemesini sağlayarak yeni güne dinlenmiş bir biçimde başlamanıza yardımcı olur.

Daha Az Telefon Kullanımı

Sosyal mesafeyi korumak adına evimizde geçirdiğimiz vaktin artması, bazılarımızın evden çalışma düzenine geçmesi sebebiyle cep telefonu kullanımlarında da artış yaşanmaktadır. Görüntülü ve sesli görüşmelerin artışı ile daha fazla kullandığımız telefonlarımız uykusuzluğun nedeni olarak görülmektedir. Ayrıca birçok çalışma, telefonların veya tabletlerin ekran ışığının, uyku / uyanıklık döngüsünden sorumlu olan melatonin hormonunun seviyelerini bozduğunu göstermiştir. Bu nedenle, uzmanlar yatmadan önce telefonu kullanmamanızı tavsiye eder. Bunun yerine, uyumadan önce bir kitap okumayı deneyebilirsiniz.

Sıcak Duş

Ludlow Yatak

Yatmadan önce ılık bir duş almanın sağlıklı bir uyku şansını artırdığı bilinmektedir. Sıcak su, kan damarlarınızı ve cildinizin aşırı ısıyı kaybetme yeteneğini genişletmektedir. Kuş tüyü yumuşaklığındaki özel konfor katmanı bulunan Ludlow yatağınıza geçmeden önce sıcak bir duş ile uyku kalitenizi artırabilirsiniz.

Yatmadan Önce Yemek

Bu dönemde daha fazla yemek tüketmek, evde spor yapmamak gibi durumlar yaşanmaktadır. Oysa ki spor salonuna gidememek ya da dışarıda bir yürüyüşe çıkamamanın sizi etkilemesine izin vermeyin. Evinizde egzersiz yapmak vücudunuzun direncini artıracaktır. Ek olarak hazımsızlıktan kaçınmak için yatmadan sonraki üç saat içinde yemek yememeniz önerilir. Uykudan hemen önce yemek yemek uyku döngüsünü bozabilir.