Yaşam alanlarınızda gösteriş ve konforu bir arada elde etmek istiyorsanız, chester koltuk takımları ile tanışmalısınız. Modası hiç geçmeyen, hatta ev dekorasyonunda yıllara meydan okuyan chesterfield koltuklar, kullanıldıkları ortama kazandırdıkları iddialı görünümle dikkat çekiyor. Bir anda salonun yıldızı olabilecek yeterliliğe sahip bu koltuklar, iddialı şıklığa sahip oldukları kadar, konforlu yapılarıyla da kullanıcılarından tam not almayı başarıyor.

Chester koltuk takımları geçmişi oldukça eskiye dayanıyor. 1600’lü yıllara kadar desek… Adını 4.Earl Chesterfield tarafından alan bu gösterişli koltuklar, sadece tasarımıyla değil geçmişiyle de iddialı. Etkileyici renkleri, kaliteli döşemesi, konforu ve kendisine has stili ile gözleri üzerine geçen chester koltuklar, yaşam alanlarınıza aradığınız havayı katabilir. Kapitone döşemesi ve düğmeli tasarımı ile kendisine has stili herkes tarafından bilinen bu koltuklar, son yıllarda en popüler tercihlerden biri. Yeni evlenenlerin de evini yenileyenlerin de tercihi olan chester koltuk takımları, yaşam alanlarınıza özel bir dokunuş yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Chester Koltuk Takımları ile Sanatsal Bir Dokunuş…

Hikâyesi olan her şey yaşamımızda farklı bir değere sahip oluyor. Bu eşyalar için de geçerli. Yaşam alanlarınızda hikâyesi olan, bir karaktere sahip ve değer taşıyan eşyaları kullandığınızda kendinizi daha iyi hissedersiniz. Üstelik sanatsal bir değeri varsa, bu his giderek büyür. Chester koltuk takımları da tam olarak bu tarz etki yaratıyor. Sanatsal bir hikâyeye sahip olması ve kullanıldığı alanlarda bunu fazlasıyla yansıtabilmesi, kendinizi iyi hissetmenize ve bulunduğu ortamda zaman geçirmekten keyif almanıza olanak sağlayacaktır.

Naomi Koltuk Takımı

Uzun yıllar lortların, politikacıların ve sanatçıların koltuğu olan chester koltuk takımı, şimdi sizin salonunuzda da kendisine yer bulabilir. Salon dekorasyonunda koltuk takımı seçimi yaparken, ortama sanatsal bir hava kazandıracak detaylara sahip olmasını istiyorsanız, diğer modellerle zaman kaybetmeden chester tasarımlarına yönelmelisiniz. Farklı renklerde ve stillerde chester koltuk takımları Konfor kalitesiyle de sunuluyor. Web sitemiz üzerinden modellerimizi inceleyerek bu konuda bir fikir edinme şansına sahip olabilirsiniz.

Beklentilerinize Uygun Chester Koltuk Takımları

Salon için hayal ettiğiniz koltuk seçeneğinin chester olduğuna karar verdiyseniz, artık en doğru seçimi yapmak için beklentilerinizi düşünmelisiniz. Ayrıca kullanılacağı alanın ölçüsünü de hesaba katmanızda fayda var. Bunları göz önünde bulundurarak harekete geçtiğinizde seçim yapmanız çok daha kolay hale gelecektir.

Eğer salon dekorasyonunda biraz sıradanlıktan kurtulmak istiyorsanız, chester koltuk seçeneklerinde farklı modelleri deneyebilirsiniz. Mindersiz olarak tasarlanan bu koltuk seçenekleri, oturma kısmında yapılan farklılarla daha hoş bir hal alabilir. Her ne kadar düğmeli formu ve genel hatları neredeyse birbirinin aynısı olan chester koltuk takımlarında, küçük detaylar farklılık kazanmalarını sağlıyor. Chester koltuk takımları ana döşemesi deri olsa da bu evde kullanım için çok da mümkün olmayacaktır. Chester koltuk takımlarında da tercihiniz silinebilir kumaş özelliğine sahip dokulardan yana olmalı. Bu şekilde bir tercih yapıldığında kirlenmesi durumunda çözüm de kolay olacaktır.

Hem chester koltuk kullanmak hem de dinamik bir ortam yaratmaksa isteğiniz, bu durumda chester seçenekleri içerisinde canlı renklere sahip olanları tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Mor, lacivert bu füme chester koltuklar kullanıldıkları ortamlara zengin bir duruş kazandırır. İddialı bir salon dekorasyonu hayali kuruluyorsa, elbette bu renk takımlar doğru seçenek olabilir. Konfor imzalı Naomi koltuk takımı bu konuda hem rengi hem de tasarımı ile iyi bir örnek olabilir. Ancak dinamik bir tasarım söz konusu olacağı zaman turuncu, mavi ve sarı gibi renklerde chester koltuk takımları doğru olacaktır. Beğendiğiniz modelde bu renklerde döşeme değişikliğine de gidebilirsiniz.

Chester koltuklarda ahşap ayak önemli bir detaydır. İddialı bir duruş arzu edildiği için son derece özenle tasarlanmış olan ahşap koltuk ayaklara, bu modele daha seçkin bir hava kazandırır. Eğer ahşap değilse bile, aldığınız chester model koltuk takımları mutlaka ahşap görünümlü ayaklara sahip olmalıdır. Metal tasarımlar bu model koltuklar için uyumlu parçalar olmaz. Koltuk ayaklarında ahşap kullanıldığı için evin diğer dekorasyon unsurlarında da ahşaba ağırlık vermek gerekir. Özellikle yemek odası ve TV ünitesi seçimlerini yaparken, mobilyaların koltukta kullanılan ahşapla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Bu çok küçük bir detay gibi görünse de ortamın estetikliğini son derece bozabilir.

Chester Koltuk Takımlarıyla Berjer Kullanımı

İddialı salonların vazgeçilmezi olarak nitelendirilen chester koltuklar berjerlerle tamamlandığında çok daha şık bir form kazanması mümkün oluyor. Evin en rahat köşesi olarak görülen berjerler, televizyon izlerken de kitap okurken de vazgeçilmez koltuğunuz olabilir. Ancak kullandığınız koltuk takımları chester tarz ise berjer seçimizin de bu model olmasına özen göstermeniz gerekir. Doğru Bir Berjer Nasıl Seçilir? başlıklı yazımızı okuyarak berjer seçimi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ancak söz konusu chester koltuk için berjer olunca, yine bu stilde bir seçim yapmak şart oluyor.

Maloney Koltuk Takımı

Ortama farklılık ve şıklık kazandırmak adına, chester koltuk stilinde tercih ettiğiniz berjer modellerinde, renk farklılığına gidebilirsiniz. Kahverengi koltuklarla füme bir berjer uygun seçim olabilir. Daha canlı bir ortam yaratmak adına füme koltuk takımında sarı berjer kullanmak da iyi bir seçim olacaktır. Aynı şekilde kahverengi ve yeşil de iyi bir uyum yaratabilir. Uygun mobilya ve aksesuarla tamamlandığında iddialı bir salon dekorasyonu yapmak çok da zor olmayacaktır.

Hangi Aksesuarları Kullanmalı?

Chester koltuk takımı ile salon dekorasyonu yaparken kullanacağınız aksesuarlar stil olarak uygun olmalıdır. Bunlar ağır ve şık bir tasarıma sahip koltuklar oldukları için, aksesuarlarda da aynı özellikte seçeneklere yer vermek bütünlük sağlamak açısından doğru olur. Başta da söylediğimiz gibi chester koltuk kullanmak ortama sanatsal bir dokunuş yapmaktır. Bu nedenle ortamda daha fazla sanatsal unsuru da yer verilebilir.

Duvarlarda tablo kullanmak, büyük ve şık duvar saatlerine yer vermek, ahşap aksesuar kullanmak ve mermer görünümlü vazolara yer vermek bu salon için iyi seçimler olabilir. Chester koltuklarda aksesuar olarak farklı renk ve desenlere sahip yastıklar da kullanabilirsiniz. Pano kırlent de bu konuda değerlendirebileceğiniz seçeneklerden biri. Tabi ki renk ve stil uyumu sağladığında şık bir görünüm kazanması da mümkün olur.

Halı da bu stil salonlar için iyi bir aksesuar olabilir. Daha çok klasik görünüme sahip halı seçenekleri chester koltuk takımları ile uyum yakalayacaktır. Birbirine uygun olmayan stillerde aksesuarlar tercih edildiğinde chester koltukları kullandığınız salonunuzda şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Konfor web sitemiz üzerinden koltuk takımı seçeneklerimizi inceleyebilir ve aksesuar seçeneklerimizi de dekorasyonunuza katarak hayal ettiğiniz salonu tasarlayabilirsiniz.