Ev dekorasyonunda en titiz davrandığımız alan şüphesiz ki salon… Salonun her daim şık, özenli ve elbette konforlu olmasını istiyoruz. Bu nedenle salon için tercih ettiğimiz koltuk takımları büyük önem kazanıyor. Benzersiz bir salon dekorasyonu yapmak isteyenlerin salon dekorasyonunda seçimi ise modern chester modelleri oluyor.

Bildiğimiz gibi chesterfield koltukların kökleri Victoria dönemine dayanıyor. Ancak bugün modern chester modelleri yaşam alanlarımızı süslemeye devam ediyor. Sadece salonlarımızda değil, sanat galeri ve tasarım ofisleri gibi çağdaş mekânlarda zarif siluetleri ile yerlerini alan bu koltuklar, bugün kazandıkları şıklıkla hiç olmadıkları kadar taze ve ilgi çekici görünüyorlar. Üstelik artık lüks ve ulaşılması zor parçalar da değil. Neredeyse her bütçeye uygun bir chesterfield koltuk bulmak mümkün. Chester stilinde tasarlanan takımlardan biri de Caruzel…

Bu kez sizin için salonunuza yeni bir soluk kazandıracak olan koltuk takımı Caruzel’e yakından bakacağız:

Neden Caruzel Koltuk Takımını Kullanmalı?

Yaşam alanlarınızda hem modern görünen hem geleneksel bir havaya sahip olan bir koltuk takımı kullanmak istiyorsanız, chester modelleri sizin için ideal seçenek olacaktır. Bu stildeki koltuklardan biri olan Cruzel koltuk takımı, salonunuzda hayal ettiğiniz görünümü yaratmanıza yardımcı olacak. Ancak onu tercih etmeniz için tek sebebiniz bu değil!

İnanılmaz derecede iyi yaşlanır.

Belki de modern chester modellerini tercih etmenizde bu kadar ısrarcı olmamızın en büyük nedenlerinden biri, inanılmaz derecede iyi yaşlanıyor olmaları. Bir evin kütüphanesine en çok yakışacak koltuklardan biri olan Caruzel, deri görünümlü döşemesi, ceviz rengi ahşap ayakları, sırt ve kollarındaki özel dikişleri ile uzun süreli kullanımlardan sonra da etkileyici görünmeyi başarıyor. Yıllar geçse de kalitesini bozmayan takım, farklı kumaş alternatiflerine sahip olarak satın alınabiliyor. Kobalt mavisi, koyu gri, açık kahverengi ve oxblood kırmızısı gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

Son Dönemin En Popüler Chester Koltuk Renkleri başlıklı yazımız da bu konuda ilginizi çekebilir.

Caruzel Koltuk Takımı

Kadife döşemeyle bir sanat eseri gibidir.

Son dönemde dekorasyon trendleri arasında gördüğümüz kumaş türlerinden biri de kadife. Ama aklınıza demode bir görünüm gelmesin. Fransız asaletini yansıtan kadife, chesterfield koltuklarda resmen bir sanat eserine dönüşüyor. Granit gri mobilyaların ve gri duvarların ortasında, hardal sarısı kadife bir chester hayal edin. Hem onu kullanmaktan hem de ona dokunmaktan keyif alacağınıza eminiz.

Olağanüstü bir işçilik.

Birinci sınıf malzeme kullanıldığı için uzun süre yeni gibi kullanılabilecek ve oturum alanları çökme yapmayacak olan Caruzel Koltuk Takımı, olağanüstü bir işçilikte üretildi. Hiçbir detayın gözden kaçırılmadığı takımda sırt ve kollardaki özel dikişler dikkat çekiyor. Yüksek yoğunluklu ve mukavemetli oturum katmanına sahip olan takım, ultra konfor sunuyor. Yaşam alanlarınızı hem şık hem de konforlu bir hale getirmek istiyorsanız, işte harika bir seçenek! Kendiniz için de misafirleriniz için de şüphesiz en iyisi karşınızda!

Aklınızda Bulunsun: Caruzel koleksiyonunda yer alan TV ünitesi ve yemek odası takımı gibi seçenekleri de değerlendirerek tüm yaşam alanınızda çabasız şıklık sağlayabilirsiniz.

Kullanışlı detaylara sahip.

Güzellik her zaman kullanışlı olmaya tercih edilir ama bu kez böyle bir seçim yapmanıza gerek yok. Tüm asaletine rağmen oldukça kullanışlı detaylara sahip olan koltuk takımı, yatak olabilme özelliğine sahip. İkili ve üçlü koltuğu yatak olabilen chester modelleri arasında yerini alırken, sandıklı yapıda olması beğeni kazanıyor. Eğer nereye koyacağınızı bilemediğiniz eşyalara sahipseniz, işte ideal bir depolama alanı! Merak etmeyin hacmi oldukça geniş! Eşyalarınızı rahat rahat yerleştirirken, ortamı büyük bir kargaşadan kurtarmayı da başaracaksınız. Misafirlerinizse lüks görünümü ve sağlam yapısı karşısında hayran kalacaklar.

Caruzel TV Ünitesi

Çarpıcı bir yatırım.

Şüphesiz geçmişten bugüne taşınan en özel parçalardan biri chester koltuklar. Geçmişin tüm ihtişamını üzerinde taşırken, asla modası geçemeyecek bir parça olarak evinizin en özel noktasında yerini alıyor. Geleceğe yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biri. ‘Ekonomik’ ve ‘chesterfield’ kelimeleri çok fazla yan yana gelemiyor olsa da her modelin yüksek fiyatlara sahip olduğunu söylemek de doğru değil. Modern chester modelleri içerisinde yer alan Konfor imzalı Caruzel, bu konuda da alışılagelmiş durumu yıkmayı başararak durumun imkânsız olmadığını gösteriyor. Bugünden geleceğe değerli ve modası geçmeyecek bir şeyler taşımak istiyorsanız, işte çarpıcı bir yatırım!

Odanın kalbi olmayı başarır.

Koltuk seçerken aslında herkesin önceliklerinden biri, kullanılacağı ortama yakışması, aslında oranın kalbi olmasıdır. Her şey bir bütün içerisinde değerlendirilir ve güzel ya da çirkin algısı bu bütüne göre oluşur. Aslında chester koltukları güzel kılan detaylarından biri de odanın kalbi olmayı başarmalarıdır. Salonda benimsediğiniz dekorasyon stili böyleyse, modern chester modelleri salonunuzun merkezi olmayı başaracaktır. Zarafeti ve farklılığı temsil eden Avila koltuk takımına da göz atmanızı öneriyoruz.

Avila Koltuk Takımı

Rahatça arkanıza yaslanın diye…

İster büyük bir aileye sahip olun ister yalnız yaşayın. Her akşam evde yaptığınız en keyifli şeylerden birinin Netflix’i açıp karşısında kamp kurmak. Saatlerce sevdiğiniz dizi ve filmleri izlemeye bayıldığınızı biliyoruz ve bunu yaparken şöyle rahatça arkanıza yaslanmak istediğinizi de… Hal böyle olunca ultra konforlu, geniş oturum ve sırt alanına sahip olan koltukları tercih etmeniz gerekiyor. Yine oklar Caruzel’i işaret ediyor. Özel tasarımı ile beğeni kazanan, konforlu formuyla favoriniz olmayı başaracak olan Caruzel koltuk takımı, televizyon karşısında geçirdiğiniz zamanları bile daha keyifli hale getirecek.

Aklınızda Bulunsun: Modern chester modelleri, özel tasarımları ve kullanışlı yapıları sayesinde soğuk duruşlarına rağmen sıcak ve konforlu bir atmosfer yaratmayı başarabilirler.

Salon dekorasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Chester kullansam gerçekten rahat eder miyim? Hangi rengi ve hangi kumaşı tercih etmeliyim? Bu ve bunlar gibi aklınızda oluşabilecek bütün soruları cevaplamaya çalıştık. Merak ettiklerinizi, kendi öneri ve fikirlerinizi sizler de yorum olarak bizlere iletmeyi unutmayın!