Yaşam alanlarında modern ve ferah bir ortam yaratmak isteyenlerin seçimi beyaz mobilya seçeneklerinden yana olmaya başladı. Son dönemde şık evlerin favori rengi haline gelen beyaz, ahşapla bütünleştiğinde çok daha etkileyici bir görünümün ortaya çıkmasına izin veriyor. Her ne kadar beyaz mobilyalarda temizlik biraz uğraştırıcı olsa da içerisinde zaman geçirmekten keyif alacağınız ve kendinizi mutlu hissedeceğiniz bir ortam yaratmak istiyorsanız, beyaz mobilyalara biraz daha ağırlık vermenizi öneririz.

Ahşap her zaman iyi hissettirir…

Ahşabın iyi hissettirdiğini bilirsiniz. Söz konusu beyaz ahşap olduğunda huzurlu bir atmosfer yaratılabilir. İyi bir ısı yalıtkanı olan ahşap, dokunulduğu zaman bir ısı hissi vermediği için her mevsim kullanışlıdır. Ahşap yapılar içinde yaşayan insanların kendisini daha mutlu ve sağlıklı hissettiği de bir gerçek. Şehir yaşamı içerisinde her ne kadar ahşap yapılarda yaşam pek mümkün olmasa da yaşam alanlarımızı ahşap mobilya ağırlıklı tasarlamak mümkün. Kendinizi hem fizyolojik hem de psikolojik açıdan iyi hissetmek için doğal ahşabın kullanıldığı kaliteli mobilyaları tercih etmelisiniz. Sağlık açısından da uzmanlar ahşap mobilya kullanımını öneriyor.

Beyazın Modernliği, Ahşap Mobilya Doğallığıyla Buluşuyor…

Ahşap mobilya son birkaç yılda olduğu gibi bu yıl da ev dekorasyonunda trend unsurlardan biri. Özellikle doğal ağaç desenlerinin korunduğu mobilyalar, şehir yaşamında sık sık tercih ediliyor. Biraz doğa özlemi, biraz da stil sahibi bir alan oluşturma düşüncesiyle tercih edilen ahşap mobilyalar, yatak odası başta olmak üzere evin her alanında kullanılabiliyor. İçeri girenler üzerinde büyüleyici bir etki bırakmak isteyenlerin tercihi ise ahşap ve beyaz mobilya seçeneklerini match etmek oluyor. Birbiriyle kusursuz bir uyum yakalayabilen beyaz ve ahşap mobilyalar, özlediğiniz huzurlu alanı oluşturabilmenize aracı olacaktır.

Küçük metrekareli evler için de beyaz mobilya kullanımı akıllıca olacaktır. Dar alanlarda koyu renklerin ağırlıklı olarak kullanımı, alanı daha dar göstereceği gibi aydınlığın da azalmasına neden olur. Ayrıca bu tarz ortamlarda bulunmak da keyif verici olmayacaktır. Özellikle en çok zaman geçirdiğiniz alanlar olarak mutfak ve salonda beyaz gibi açık renkli mobilyaları kullanarak ışıl ışıl bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Aynalar ve avizelerden de destek alarak küçük alanların daha ferah görünmesine fırsat verebilirsiniz.

Dekorasyonda Yükselen Trend: Beyaz Yatak Odası

Yatak odası dekorasyonunda da beyaz mobilya kullanımının giderek popülerleştiği dikkat çekiyor. Her şeyden önce ortamın temiz ve ferah görünmesini sağladığı için keyifle kullanılan beyaz mobilyalar, yatak odasında da şıklık unsuru haline gelebilir. Ahşabın sıcaklığı ile beyazı bir araya getirerek kendine özgü bir ortam yaratmanız çok da zor değil! Duvarları beyaza boyatarak ya da beyaz duvar kâğıdı kullanarak ilk adımı atabilirsiniz.

Hilary Yatak Odası

Silinebilir duvar kâğıdı seçiminde bulunmak temizlik konusunda işinizi büyük ölçüde kolaylaştırabilir.

Beyaz bir yatak odası dekorasyonu için duvarlardan sonra mobilya seçimine geçilebilir. Ancak burada ahşap mobilya ile bir uyum yaratılacaksa; dolap seçimini doğal ahşap renklerinde yatabilirsiniz. Tabi ki bu durumda odada kullanacağınız perdeler, tekstil ürünleri ve halılarda beyaz seçenekleri tercih etmeniz gerekir. Aksesuarlarda da beyaz ve ahşap seçenekler kullanıldığında hayal ettiğiniz ortamı yaratabilirsiniz. Beyaz ve ahşap arasına bir renk daha katmak isteyenler için ise önerimiz kesinlikle siyah…

Beyaz Meşeyi Salonunuza Davet Edin!

Salonunuz şüphesiz ki evinizin en özenli tasarlanması gereken yeri… Misafirlerinizi ağırladığınız, zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz bu alan hem konfor sunmalı hem de şıklığıyla iyi hissettirmelidir. Bu nedenle salon dekorasyonunda tasarımcıların ve mimarların önerisi ahşabın doğallığından yararlanmak oluyor. Ahşap mobilya seçenekleri içinde beyaz meşe salon için şüphesiz ki en ideal seçim! Güçlü, ama sadeliğini koruyan bir salon hayal ediyorsanız, beyaz meşenin bu ortam için ne kadar uygun olacağını tahmin edebilirsiniz.

Salon dekorasyonunda beyaz mobilya kullanımının trend olduğunu söylemiştik. Ancak bu baştan aşağı beyaza boğulması anlamına gelmiyor. Uyum yakalayacak detaylarla salonda da şık ve modern bir görünüm yaratabilirsiniz.

Beyaz mobilyaları siyah aksesuarlarla tamamlamak iyi bir fikir! Ayrıca siyah ve beyazın uyumuna diyecek yok. Ancak başka bir renk arayanlar için mürdüm de uygun seçenek olabilir. Beyaz mobilyalar ve koltuklar arasında mürdüm bir halıyı hayal edin. Dekorasyon tarzına göre shaggy ya da yapay post halılar tercih edilebilir. Özellikle yer döşemeleriniz ortama uyum sağlıyorsa, çok fazla halı kullanarak döşemeleri kapatmak yerine, küçük ebatta yapay post halıları kullanabilirsiniz. Post halılar ortamın doğal havasına da yakışan bir detay olacaktır.

Beyaz mobilyalarla hem güçlü hem de zarif bir tasarım yapabilirsiniz.

Yaşam alanınızı dekore etmeye başlamadan önce, nasıl bir izlenim yaratmasını istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Amacınız modern görünüme sahip hem güçlü duracak hem de zarif görünecek bir dekorasyon yapmaksa, beyaz mobilyaları tercih etmek elbette mantıklı! Salon için beyaz yemek odası takımı, diğer ahşap mobilyalar ve koltuklarla uyum kazandığında, size düşen detaylarla şıklığı tamamlamak olacaktır. Bu ortamı daha canlı hale getirmek için yemek masası üzerine sarkık avize kullanmak ve duvarları uyumlu tablolarla hareketlendirme gibi detayları atlamamanızı öneririz.

Yemek Odası Dekorasyonunda Beyaz Mobilya Hâkimiyeti

Yaşam alanlarına estetik ve konfor kazandırmak herkesin amacı… Hem rahat edilmesi hem de beğeniyle bahsedilmesi istenilen unsurlardan biri de yemek odası oluyor. Konunun uzmanlarının önerisi yemek odası dekorasyonu yaparken karışık renklerden ve fazla eşyadan uzak durulmasıdır. Aslında salon dekorasyonuna uygun olan bir yemek odası takımı ile modern bir ortam oluşturulması mümkün olabilir.

Hilary Yemek Odası

Yemek odası takımı içerisinde genelde vitrin, konsol, masa ve sandalyelerin yanı sıra sehpalar da dâhildir. Yani salon koltukları seçildikten sonra geri kalan her ayrıntı yemek odasıyla birlikte tamamlanabilir. Ev dekorasyonunda son tasarımları tercih edenler için Ayer yemek odası da oldukça iyi bir seçim olacaktır. Estetik tasarımı ve doğal renkleriyle dikkat çeken bu takım, aslında hayal ettiğiniz görüntüyü yakalayabilmeniz için doğru bir aracı olacaktır.

Kırmızı gibi kan dolaşımının hızlanmasına neden olan renkler, yemek odası tasarımında uzak durulması gereken renklerin başında geliyor. Özellikle küçük bir alan söz konusu ise bu renkler ortamın karanlık görünmesine neden olabilir. Ancak daha da önemlisi, kan dolaşımını hızlandırması iştahın da açılmasına neden olacaktır. Bu da her pazartesi başlamak istediğiniz diyeti yeniden ertelemek zorunda kalacağınız anlamına gelir. Üstelik şıklık açısından da kırmızının iyi bir fikir olduğunu düşünmüyoruz. Sade, ferah ve temiz hissi yaratacak bir ortamın oluşması için beyaz mobilya seçeneklerinin kullanımı çok daha akıllıca olacaktır. Açık renklerle modern tasarımların yansıtıldığı yemek odası seçeneklerine sitemiz üzerinden de göz atabilirsiniz. Yemek odası seçiminde bulunurken sadece renk ve tasarımını değil, işlevselliğini de göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmayın!