Bayramlar belki de sevdiklerimizle bir araya gelmek için en güzel sebeplerden biri. Özellikle hayatın yoğun temposu içerisinde birbirine zaman ayırmakta zorlanan insanlar için harika bir fırsat. Bu keyifli günlerde ikramlar kadar yaşam alanlarının görünümü de önemli. Bayram için dekorasyon önerileri sayesinde salon ve oturma odasında misafirlerinizi çok daha şık karşılayabilirsiniz. Renk uyumundan aksesuar seçeneklerine kadar pek çok detaya değindik. Gelin bu önerilere biraz yakından bakalım:

Bayram için Salon Nasıl Daha Şık Hale Getirilebilir?

Salonunuz bayramda kalabalık misafirlerinizi ağırlayacağınız ortamdır. Bu nedenle şık ve konforlu olması gerekir. Eviniz hakkında misafirlerinizde ilk izlenimin oluşmasını sağlayacak bu alanda diğer odalara göre daha fazla aksesuara yer verebilir, renk uyumlarından yararlanarak şık bir ortam oluşturabilirsiniz.

Salona girildiğinde dikkatleri çeken ilk unsur çoğunlukla koltuk takımları olur. Özellikle kontrast renkleri bir araya getiren döşemelerin tercih edildiği takımlar, evinizin hafızalarda daha uzun süre yer edinmesine neden olur. Laurus Koltuk Takımı gibi yeşil ve turuncuyu bir araya getiren bir salon takımı tercih ettiğinizi varsayarsak, bayram öncesinde bu renklerle uyumlu detaylara yer vermeniz iyi olabilir. Metal aksesuarlarda gold seçenekler yeşil ve turuncuya daha çok yakışacaktır. Bu nedenle konsol ya da TV ünitesinde kullanmak üzere gold aksesuarlar alabilir, çikolata gibi ikramlıklarınız sunmak için gold işlemelere sahip sunum tepsilerini tercih edebilirsiniz.

Laurus Koltuk Takımı

Boş duvarlar sadece bayramlarda değil, her zaman sıkıcıdır. Bayram temizliği sonrasında duvarlarınızı da biraz hareketlendirmenizde fayda var. Gold aksesuarlar demişken, bu renk çerçevelere sahip tabloları kullanmak da hiç fena bir fikir değil. Beğendiğiniz yağlı boya tablolara gold detaylara sahip çerçeveler yaptırmaya ne dersiniz? Duvar dekorasyonu konusunda son dönemde farklı alternatifler de karşımıza çıkmaya başladı. Ortada bir ayna, yanlarında aile bireylerinin fotoğraflarının bulunduğu bir konsept geliştirebilir, gold çerçevelere bu konsept içerisinde de yer verebilirsiniz. Anılarınıza dair fotoğraf kareleri görmek misafirlerinizin de hoşuna gidecektir.

Yemek masası ekstra özen ister…

Bayramlaşmak için evinize kadar gelen misafirleriniz için harika sofralar kuracağınıza eminiz. Birbirinden lezzetli yemekler kadar, masa düzenine de dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Tercih edeceğiniz peçete ya da runner’ların renkleri bile salonun genel dekorasyonu ile uyumlu olmalıdır. Böylelikle dekorasyonda bütünlük sağlar ve daha şık bir atmosfer yaratabilirsiniz. Masa düzenine dair yapılan dekorasyon önerileri içerisinde bütünlük sağlamanın öncelikli konu olduğunu söyleyebiliriz.

Laurus Yemek Odası

Yemek masasının şıklığı tam not aldı diyelim, peki ya konforuna kaç puan verilir? Oturum rahatlığı sunan sandalyeler ve açılabilir masalar bayramlarda hem sizi hem de misafirlerinizi rahat ettirecektir. Bu nedenle yemek masası ve sandalyesi seçimi konusuna değindiğimiz blog yazımıza da göz atmanız sizin için faydalı olacağını düşünüyoruz. Bayram öncesi salonda bir mobilya değişikliği düşünüyorsanız, dekorasyon önerileri için yazıda altını çizdiğimiz modellere mutlaka yakından bakmalısınız.

Eşya kalabalığından kaçının…

Hepimiz lambaderleri, pufları, aplikleri ve bunların ortama kattığı havayı seviyoruz, ancak bazen daha fazla geniş alan yaratmak için onları bir kenara kaldırmamız gerekebiliyor. Özellikle küçük ölçekli bir salona sahipseniz, bayramda kalabalık misafirlerinizi rahat rahat ağırlayabilmek adına biraz sadeleşmeye gitmeniz gerekecek. Berjerlerin arasına koyduğunuz sehpayı oradan kaldırma zamanınız gelmiş olabilir. Üçlü koltuğun soluna yerleştirdiğiniz lambader şimdilik yatak odanızda konumlanabilir ve yerine ikramlıklarınızı koymanıza olanak sağlayacak zigon sehpalar konabilir. Eşya kalabalığını en aza indirdiğinizde ortamın şıklığının da daha çok öne çıkacağından emin olabilirsiniz.

Bayram için uyguladığınız pratik dekoratif değişiklikleri ve salon dekorasyon önerileri hakkında bizlere de bilgi vermeyi unutmayın! Yorum kısmından fikirlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.