Baharın neşe ve enerji katan etkisi modumuz kadar evlerimizin balkonlarına da yansıyor. Güneşin içimizi ısıtmaya başlamasıyla birlikte yaşam alanlarımızı balkonlara taşımak ruhumuza da şifa veriyor.

Sizler için baharın başlangıcında balkonlarınızı daha konforlu bir hale getirebilmek için uygulayabileceğiniz birkaç tüyo hazırladık.

Esintili Bir Konfor Alanı

Öncelikle balkonunuzda bir oturma alanınız yoksa işe kendinize küçük bir keyif alanı oluşturmakla başlayabilirsiniz. Küçük bir sedir, alanınızın büyüklüğüne göre masa ve sandalyeler tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecektir.

Balkonunuza uygun bir mobilyanız yoksa palet veya küçük kasalardan yapılan sedirler de son dönemde oldukça popüler ve kullanışlı olmalarıyla dikkat çekiyor. Kendi emeğinizle oluşturduğunuz eşyalar yaşam alanlarınıza benzersiz hatıralar katarken aynı zamanda da ev halkının etkileşime girdiği bir deneyim alanı oluşturuyor.

İster Kahve İster Kahvaltı

Bizce iyi havaların en güzel etkinliklerinden biri de balkonda yapılan kahvaltılardır. Balkonlarınızda sınırlı bir alana sahip olsanız bile az yer kaplayan bir yan sehpa ile kendinize yeterli bir alan oluşturabilirsiniz. Bahar aylarında tatlı tatlı esen rüzgâr ve balkonunuza vuran güneşe eşlik ederek içtiğiniz kahveden bile ayrı bir keyif alacaksınız.

Güneşi Selamlıyoruz

Sabahları balkonunuzun rahatlığında güneş ışınlarının yarattığı pozitif enerjiyle buluşmaya hazır mısınız? Açık havada yapacağınız hafif bir egzersizle güzel havanın tadını çıkarmanın ruh halinize ve vücudunuza ne kadar iyi geleceğini tahmin edemezsiniz!

Saklı Bir Cennet

Balkonların başrol oyuncuları kuşkusuz ki canlı bitkilerdir. Farklı tür ve boyutlardaki bitkileri bir arada kullanarak yaşayan bir balkon oluşturmak mümkündür. Ayrıca bitkilerle birlikte bir hobi bahçesi haline de gelen balkonlarınızda el işi, resim, fotoğraf, müzik gibi sanatsal aktivitelerin ya da kitap okumanın ne kadar keyif vereceğine inanamayacaksınız!

Kış Bahçesi

Bunca emek ve para harcadığımız balkonlarımızı neden kış bahçesi olarak da kullanmayalım ki? Balkonlarımızı bu kadar keyifli bir hale getirmişken havalar serinlediğinde ayrılmamız epey zor olacak. Bu ayrılığı yaşamamak adına katlanır cam balkon fikri kulağa çok mantıklı geliyor.

Kış aylarında bir kilim, bir battaniye ve sıcak çikolatanızla birlikte havanızı değiştirecek; içinizi ısıtacak o balkonda Konfor’lu anlar dileriz!