Güneş tatlı tatlı içimizi ısıtırken ve bahar enerjisi dört bir yanımızı sarmışken evlerimizi de bahar dekorasyonuna hazırlamanın vakti geldi. Kış aylarının rehaveti yerini baharın enerjisine ve neşesine bıraktı. Evlerimizi renklendireceğimiz ve dekorasyonumuza canlılık katacağımız öneriler ile yaşam alanlarımızı bahara hazırlıyoruz.

Hem evini yeni döşeyecekler için hem ev dekorasyonunu yenileyecekler için hem de evinde ufak değişiklikler yapmak isteyenler için Konfor Mobilya’dan bahar dekorasyon önerileri sizlerle…

 

Renklerin muhteşem harmonisini kullanın

 

Canlı renkler her zaman için baharı anımsatır. Bu renkleri beyaz ile kullandığınızda ön plana çıkarabilir ve aynı zamanda baharın verdiği huzuru doğru bir biçimde yansıtabilirsiniz. Evinizde kullandığınız kırlentler, perdeler ve aksesuarlarda canlı renkleri kullanarak baharı evinizde kucaklayabilirsiniz.

 


Gerdenia Nevresim Takımı

Konfor Mobilya’nın ev tekstilinde yer alan ve baharı anımsatan Gardenia Nevresim Takımı’nı kullanabilirsiniz. Bahar dallarının arasında uyuyormuş hissi veren Gardenia Nevresim Takımı ile yeni güne enerjik bir biçimde uyanacağınıza eminiz.

 

Salon dekorasyonunuza baharı davet edin

 


Nasse Koltuk Takımı

Ev mobilyalarımızı bahara göre dekore etmek neredeyse imkansız diyebiliriz ancak bu durumu küçük dokunuşlarla avantaja çevirebiliriz. Örneğin, baharı anımsatan bir salon dekorasyonunuz olsun istiyorsanız koltuk takımınızı çiçek desenli almak yerine salon duvarlarınızdan birini çiçekli duvar kağıdı ile kaplayabilirsin

Konfor Mobilya’nın yataklı koltuk takımlarından biri olan Nasse Koltuk Takımı’nın lila renklerini, lila rengi çiçek desenli bir duvar kağıdı ile kullanabilirsiniz. Aynı şekilde yemek odası takımınızın olduğu bir duvarını bahar desenleri taşıyan duvar kağıdı ile renklendirebilirsiniz.

 

Baharı anımsatan bir yatak başlığı

 

Yatak odası takımınızda renkli bir yatak başlığı kullanabilirsiniz. Odanıza keyifli bir renk getireceğine ve baharı yaşatacağına eminiz. Örneğin, La Vera New Yatak Odası Takımı’nın pudra pembesi yatak başlığını kullanabilirsiniz.


La Vera Yatak Odası Takımı

Başka bir dekorasyon öneri ise, komodininizin üzerinde kullanabileceğiniz bahar çiçeklerinin bulunduğu vazolar… Pudra pembesi yatak başlığınız ile baharı simgeleyen beyaz lalelerin çok güzel bir uyum yaratacağına eminiz.  

 

Balkon dekorasyonu baharın olmazsa olmazı

 

Balkonlar renklenmeden bahar gelmiş sayılmaz. Balkonunuz ister küçük olsun ister büyük renklendirmenin tam vakti. Farklı farklı renklerde saksılar kullanarak çiçeklendirebilirsiniz. Eğer mümkünse küçük bir masa ve iki adet sandalye ile akşam çaylarını baharın yumuşak havası eşliğinde balkonda içebilirsiniz.

 

Evinizin enerjisini yenileyin

 


Lenoris Siyah Yatak Örtüsü

Evinizi bütünüyle yenilemek oldukça meşakkatli ama sıklıkla kullandığınız alanlarda ufak değişiklikler yapabilirsiniz. Bahar konseptini ön planda tutarak aldığınız nevresim takımları, yatak örtüleri, havlular veya sehpa üzerindeki objeler size hem yenilenmeyi hem de baharı anımsatacaktır. Vintage desenler genellikle baharı anımsattığı için, evinize aksesuar alırken vintage aksesuarlardan da yararlanabilirsiniz.

 

Bonus: Dekorasyonunuzda limon kullanabilirsiniz.

 

İlk başlarda kulağa garip gelse bile limon başlı başına dekoratif bir malzeme olarak kullanılabiliyor ve çokta güzel bir hava katıyor. Sarı rengiyle canlılık verirken, doğallığı ile baharı evinize getiriyor. Limonun kokusu ise bulunduğu alana yayılabildiği için güzel bir kombinasyon yaratıyor. Mesela, Yemek masanızın üstüne hasır bir sepet alın ve içini limonlarla doldurun. Harika görüneceğine eminiz.