Geniş yaşam alanları, işlevsiz aksesuarların olmadığı sakin bir ev…  Az eşyalı,hafif, huzurlu ve üstelik temizliği de kesinlikle daha kolay olacak modern ve minimalist dekorasyon stiline daha geniş bir açıdan bakmaya ne dersiniz?

konfor anjelıkdetay 20155
Konfor Anjelik Takımı ile evinizde minimal dokunuşlar yapabilirsiniz.

Minimalist ev dekorasyonu eşya sayısını en aza indirerek ve sadeliği baz alarak yapılan dekorasyon için kullanılan genel isimdir. Mobilyalardaki genel özellik ise alçak ve çok yer kaplamıyor olmalarının yanı sıra çok amaçlı kullanıma elverişli olmalarıdır. Amaç yalnızca küçük evlerde yer açmak için değildi.  Minimalist tarz günümüzde özellikle büyük evlerde daha çok tercih ediliyor. Geniş, ferah yaşam alanı yaratmak hem evden aldığınız huzuru arttırıyor hem de modern bir görünüm sağlıyor.  “Az Aslında Çoktur” mottosuyla yola çıkan minimalist tarz, istenilen her yere uygulanabiliyor.

Beyaz minimalist dekorasyon ile özdeşleşmiş bir renktir. Doğal taşları da tabii ki rahatlıkla kullanabilirsiniz. Doğal taşlarla, beyazın uyumu evinizde sadeliği ön plana çıkartırken minimalist tarzı da destekliyor. Kullanışlı ve tasarım mobilyalar bu tarzın olmazsa olmazı. Minimalist tarzın başlıca özelliği aksesuarlardan feragat etmek. İşlevi olmayan eşyalara ve fazla aksesuarlara minimalist bir salonda fazla yer vermemelisiniz.  İşlevsiz aksesuarların kullanımını kaldırınca evinizdeki rahatlatma gücüne inanamayacaksınız. Bunun yerine eşya seçiminde yahut aydınlatmada modern tasarımlara yer vererek ya da büyük bir çiçek kullanarak fark yaratmayı deneyebilirsiniz. Salonun merkezinde yer alacak bir orta sehpa modern bir salon için yeter de artar bile.

file_557c0548937ff1

 

Özellikle stüdyo daireler için minimalist dekorasyon çok uygun. En az eşya ile modern bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Böylelikle evinizin metrekare alanındaki küçüklüğünden kurtulur, geniş bir eve sahip olabilirsiniz. Evlerinde işlevselliğe önem verenler için şu ara modern dekorasyon tarzı en çok tercih edilen tarzlardan biri. Üstelik modern tasarımların temiz ve sade görünümleri dağınıklıktan ve stresten uzak yaşam alanları vaat ediyor.

Sadece temel ihtiyaçların karşılandığı, kullanılmayacak ya da gözü yoracak hiçbir ögeye yer verilmeyen, sade, basit bir yaşam alanı kurmak minimalist tarzdan geçiyor. Unutmamanız gereken en önemli unsur yaşadığınız mekânın sizi yansıtabilmesi.  Dekorasyonda tarzınızı yansıtmaktan çekinmeyin. Konfor Blog’da bizimle her hafta tarzları öğrenmeye ve Konfor Mağazalarından kendi evinizin stilinizi oluşturmaya devam edin.