Pantone tarafından 2019’un rengi olarak belirlenen canlı mercan rengi ile evinize renk katmaya ne dersiniz? Yılın rengi canlı mercan, pozitif enerjisini Konfor ile evinize getiriyor.

Sevgi ve sıcaklığı ifade eden bu renk ile yaşamınızın en güzel anlarını konforlu kılarak zarifliği evinize davet edebilirsiniz. Çünkü tüm günün yorgunluğunu atmak için ihtiyacınız olan tek şey, konforlu koltuk takımınıza rahatça yaslanıp günü arkanızda bırakmak.

Pozitif enerjisiyle moral ve canlılık veren bu rengi ev dekorasyonunda kullanmak, yaşam alanlarını güzelleştirmekle kalmayacak aynı zamanda motivasyon kaynağı olacak. Mercan resiflerinin büyüleyici rengini evinize taşıyarak bu ahengi yansıtmak size huzur verecek.

Sıcaklığı Öne Çıkarın

Pozitifliği, iyimserliği ve sıcaklığı yaymasıyla ünlü canlı mercan rengi, hem ortamı aydınlatacak, hem de zarif bir rahatlık hissi verecektir.

Yaşam alanlarınızda konfor arıyorsanız, koltuk takımı veya berjer seçiminde canlı mercan rengini içeren desenler tercih ederek evinize renk katabilirsiniz.

Aynı zamanda birçok renkle harika bir uyum yakalayan canlı mercan rengini koltuk takımınıza yeni kırlentler ekleyerek de kullanabilir veya kanepe üzerine atacağınız bir koltuk şalı ile de bu rengin enerjisini yaşam alanlarınıza taşıyabilirsiniz.

Yemek odanızda da bu rengin yüksek enerjisinden yararlanabilirsiniz.

Yemek masasının üstünde rengin tamamını yansıtan seramik tabaklar ya da bardak altlıkları, masa düzenlemenizi destekleyecek, akşam yemeğinde misafirlerinizi keyifle ağırlayabilmeniz için sizi hemen havaya sokacaktır. Turuncu kırmızı ve pembe gibi çok sevilen tonların birleşimi canlı mercan ile özellikle dekorasyona sıcak bir dokunuş getirirken, bazı kullanım şekillerine göre cesur bir görünüm de katar.

Doğru Tonlarla Kombinleyin

Aslına bakarsanız mercan rengi her renk ile beraber kullanıldığında bambaşka bir atmosfer yaratır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, mercan renginin yanında kullanacağınız renk ile uyumu yakalayıp, evinizde başka dekoratif eşyaların bulunuyor olmasıdır.

Canlı mercan rengi ile özellikle beyaz, krem ve bej gibi tonlarla mükemmel bir uyum yakalamak için Tilda Yemek Odası’ndan ilham alabilir, yemek odanızda  bu rengin pozitif enerjisinden yararlanabilirsiniz.

Rengin asıl enerjisini ortaya çıkaran kontrast ton olan indigo mavisiyle kusursuz bir karşıtlık yaratabilirsiniz.

Özellikle gri ağırlıklı bir dekorasyona sahipseniz, Flemens Koltuk Takımı gibi retro bir model ile mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz. Böylece yaşam alanlarınızda canlı mercan rengi ile zarif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eski mobilyalarınızı yenilerken de mutluluk aşılayan bu rengi kullanabilirsiniz. Özellikle vintage modellerle çok uyumlu ve tarz olacaktır.

Canlı Mercan Rengi ile Kombinleyebileceğiniz Renkler;

  • Krem ve bej tonları
  • Antrasit rengi
  • Yeşil rengi
  • Füme Rengi
  • Haki Rengi
  • Lületaşı Rengi

Evlerde Mercan Etkisi

Canlı mercanı eşsiz kılan bir diğer özellik, doğada her an karşılaşabildiğimiz bir renk olmayışıdır. Genellikle mavi suların derinliklerinde yaşayan ıstakoz, karides, yengeç gibi hayvanlarda rastlanan bu renk, bir bakıma sandıktan çıkan hazine değerindedir. Görünenin ötesindekileri sembolize eden yaşayan mercan, insanda merak duygusunu uyandıran, perdenin arkasından bakmaya yönelten bir renktir.

Son yıllarda öne çıkan degrade duvar uygulamalarıyla bu tür canlı renkleri yatak odasında da uygulayabilirsiniz. Özellikle yatak başı olarak kullanılan duvarda farklı bir efekt yaratmak isteyenler için canlı mercanın en doygun tonlarından başlayıp yukarı doğru açılan bir renk skalası deneyebilirsiniz. Ancak bu duvarın önünde gri, antrasit, soğuk bej gibi nötr renkler kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız.

İster salon, ister evin diğer odalarında olsun canlı mercan rengi ile evinize pozitif enerji katabilir, 2019’un trend rengi canlı mercanı evinize taşıyabilirsiniz.